Má osobní zkušenost se Sinčchondži-2

Má osobní zkušenost se Sinčchondži-2
1. 5. 2020, 00:27 | Doporučit

Pak pokračovala setkání s Lenkou, kde jsme od psychologie přešly ke Slovu, jak říkala. Začala mi vykládat Bibli. Mluvila o proroctvích ve Starém Zákoně a jejich naplnění v Novém Zákoně. Na každém setkání jsem se dozvěděla něco nového a žasla jsem nad tím, že někdo z běžných věřících takhle zná Bibli. Setkání měla vždy hezky připravené. Začaly jsme třeba tematickým videem na telefonu a pak jsme pokračovaly s Biblí.

Jednou se Lenka zmínila o tom, že kromě mě se takto setkává nad Písmem ještě s dalšími lidmi. Mimo jiné i s Peťou. Navrhla jsem jí, že bychom se mohli někdy setkat společně. Že by společné setkání mělo úplně jinou atmosféru a mohli bychom se navzájem sdílet. Souhlasila. Za pár dní jsme se opravdu sešly všechny. Přibyly ještě dvě sympatické slečny. S Peťou jsme se srdečně přivítaly a poznala jsem ještě Dominiku a Lídu. Nejdříve jsme se seznámily a pak už začalo vyučování. Mělo opravdu úplně jinou atmosféru. Byly jsme všechny na jedné lodi. Všechny jsme toužily budovat svůj vztah s Bohem, všechny jsme chtěly více porozumět Písmu. Na konci setkání jsme se společně pomodlily. Nádhera! Tímto to pro mne asi začalo dávat smysl. Byly jsme společenství. Cítila jsem se s nimi úžasně. A tak jsme se setkávaly. Jednou s Lenkou, jednou všechny společně. Na společné setkání jsem se vždy těšila třeba i celý týden. Holky mi přirostly k srdci. S Peťou jsme začaly denně číst Písmo a psaly jsme si, co nás oslovilo a proč. Měly jsme i svou WhatsAppovou skupinku, ve které jsme se společně sdílely. Bylo to nádherné období. Manžel věděl, že chodím na biblické hodiny s holkami. Zpočátku nic nenamítal. Viděl, že z toho mám radost.

Bylo to období mého ohromného nasazení. Denně jsem četla Bibli, sdílela se s holkami, zátiší s biblíchodila jsem poctivě na mše, poslouchala chvály. Byla jsem toho plná. Ale na radu Lenky jsme neměly moc rozšiřovat to, že se takto scházíme nad Písmem. Že by to lidé nejspíš nechápali. To mi přišlo smysluplné. Nevěřící by nás považovali přinejmenším za blázny a věřící za nějak moc horlivé. Ano, myslím, že horlivé jsme byly. Jeden kamarád na mně tu změnu pozoroval. Chodívá k nám domů a často mě viděl nad Biblí, a jak si stále něco zapisuji. Což jsem dříve nedělala. Často jsem byla s holkami. Zkrátka byla jsem jiná.

Na jednom setkání (setkávaly jsme se v kavárnách) nám Lenka představila svoji lektorku Simonu. Simona byla přátelská, milá a bylo na ní vidět, že má Bibli nastudovanou ještě více a že jí nedělá problém vystupovat před lidmi a předávat jim své zkušenosti. Od té chvíle nás pak vyučovala Simona. Bylo mi trochu líto Lenky, že tím pádem ustoupila do pozadí, ale té to evidentně nevadilo. Zvláštní bylo, že na prvním setkání nám Simona povídala o sektách. Co sekta je a co není.. Nebylo to poprvé, kdy mě to napadlo, ale toto bylo podle mne takové nešikovné upozornění na něco, čeho by si člověk třeba ani nevšiml. Nicméně jsem opět zaplašila myšlenku a věnovala se Bibli. Vždyť proto jsem na setkání docházela, abych víc porozuměla Božímu Slovu..

Takže vedení skupinky převzala Simona. Setkávaly jsme se více jednotlivě, občas všechny najednou. Simona nám po nějaké době řekla, že připravují nějaký projekt, do kterého bude pak hodně zapojená, tím pádem na nás pak nebude mít tolik času. Takže se nám teď může věnovat intenzivně asi dva týdny. Snažila se, abychom se po tuto dobu setkávaly co nejčastěji. To už můj manžel protestoval a stěžoval si, že jsou mi milejší nějaké holky, než on. Nicméně jsme se scházely více. Při jednom setkání mi Simona nabídla, že bych se mohla zapojit do jejich projektu biblického vyučování, které otevírají. Nabídla to i Peťe. Že studenti, kteří jsou tam přihlášeni, budou mít před námi náskok, ale že to nevadí, že je doženeme. Ptala jsem se, jak to bude s Lenkou, Lídou a Dominikou. Nechtěla jsem se přesouvat někam jinam, když by ony, nevím proč, nemohly. Nakonec to dopadlo tak, že se celá naše skupinka přesune tam.

Biblické hodiny byly na Palmovce. 3x v týdnu! Tam už ale bylo potřeba docházet pravidelně, protože na sebe hodiny navazovaly. To byl problém. I když se hodiny opakovaly (v sobotu a v pondělí byla stejná, v úterý a středu a ve čtvrtek a v pátek) a mohli jsme chodit dopoledne i odpoledne, jak komu vyhovovalo. Třikrát v týdnu pro mne bylo nemyslitelné, ale řekla jsem si, že to nějak zkusím.

Před první hodinou na mne čekala Peťa a šly jsme společně. Setkávání bylo v jedné budově na Palmovce, kde prý získali tvůrci biblického projektu prostor, který si mohli pronajmout. Abychom se dostaly dovnitř, musely jsme zazvonit na zvonek u velkých vrat (u vchodu byla kamera) a pak projít průjezdem a dvorem. 008-Jachta-2006Vešly jsme do prostoru, kde byla šatna a pak nahoru po schodech do místnosti (třídy), kde už nás nadšeně vítala Simona a představovala nám spoustu mladých, sympatických lidí, kteří se s námi ochotně bavili a zajímali se o nás. Většinou to byly ženy, ale seznámily jsme se i s pár muži. Všichni byli milí. Taková vřelost je pro běžného katolíka neobvyklá. Z tradičních kostelů a u tradičních věřících jsme zvyklí na něco jiného. Ale díky tomu, že jsem měla možnost poznat i evangelikální společenství a církev, tak mě to zas tak nepřekvapilo. I tam jsou velmi přátelští a nadšeně vítají nově příchozí, známé i neznámé. Napadlo mě, že se toto společenství asi tímto přátelským přístupem inspirovalo, aby mladé lidi více oslovilo. Po seznamování přišlo na řadu promítání videoklipu, podle kterého většina lidí ve třídě tančila! V té chvíli jsem se v duchu otáčela na podpatku a viděla jsem se venku. Ale nechtěla jsem zase zbaběle utéct. Říkala jsem si, že tato součást programu má jistě nějaký význam. A měla.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Divadlo - Jonáš

DIVADLO Marík_Jonáš_web

-------------------------------

kostelik+kcmt

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Popeleční středa
Popeleční středa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
František-zima
František-zima
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Velikonoce
Velikonoce
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další