Nedělní ohlášky 20. 1. 2019

Nedělní ohlášky 20. 1. 2019
19. 1. 2019, 15:00 | Doporučit

DRUHÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Děkujeme všem, kteří pomáhali s organizací pátečního farního plesu, počínaje manželům Macounovým, kavárníkům, šatnářům, uklízečům i všem neviditelným pomocníkům v kanceláři atd.

Dnes v 18.00 se ve sborovém domě ČCE koná Ekumenická bohoslužba v rámci týdne modliteb za jednotu křesťanů. Letošní motto je: „Budeš usilovat o spravedlnost, a jen o spravedlnost“ (Dt 16,18–20).

Dnes od 15 do 18 h. se koná odpolední tančírna s kapelou Hvězdný prach. 

Ve čtvrtek v 19 h. vás zveme na Zastavení u Matky Terezy s Terezií Kudrnovou na téma: "Dobrovolníkem v Kalkatě".  Dozvíte se více o práci sester Matky Terezy a dobrovolníků z celého světa přímo v indické Kalkatě. 

Příští neděli v 15.30 zveme všechny dobré duše, které ve farnosti jakýmkoliv způsobem pomáhají, na společné odpoledne pro dobrovolníky ve foyer KCMT. Tímto programem bychom chtěli poděkovat všem dobrovolníkům za jejich obětavou práci a pomoc. Potvrďte prosím svou účast Vlastě Hamalové na e-mail: hamalova@kcmt.cz,

Ve středu 30. 1. v 17 h. nabízíme výtvarnou dílnu v prostorách naší kavárny. Naučíte se tvořit obrázky pomocí stáčených proužků papíru. Více informací najdete na webu a nástěnkách. Prosíme o přihlašování do příští neděle. 

V sobotu 2. 2. 2019 se bude konat jednodenní duchovní obnova pro muže s P. Michaelem Špilarem na téma: Za co vlastně bojujeme? Za právo, spravedlnost, nebo za lásku? Den bude inspirovaný příběhem Jonáše a ponese se v duchu povídání, rozjímání a modlitby. Obnova je určena všem mužům a klukům, kteří se chtějí zastavit a hledat s Bohem odpověď na otázku, za co bojují. Přihlašte se na emailu: tomas@dolezal.it.

Ženám z naší farnosti nabízíme víkendovou duchovní obnovu v trapistickém klášteře v Poličanech v termínu 29.–31. 3. Obnovou na téma "Já v běžném životě a Bůh" provází P. Michael Špilar. Podrobnosti najdete na nástěnkách.

Manželským párům nabízíme Valentýnský večer s večeří a vínem ve čtvrtek 7. února v 18.00. Podrobnosti najdete na nástěnkách, vstupenky je možné zakoupit předem v kanceláři.

Zveme vás na Kurz výroby biblických postaviček v termínu 26.–27.4. 2019 ve farním sále u sv. Františka. Začátek v pátek v 17 hod. Ukázku práce s postavičkami vidíte před oltářem. Více informací najdete na nástěnce u vchodu. Přihlášky u Stáni Fuchsové.

V minulém týdnu jsme měli s rodiči a dětmi setkání na faře. V rámci tohoto dne děti vyrobily modlitební krabičky. Rozhodly se tak zapojit do skutků milosrdenství. Koupí této krabičky tak dnes můžete podpořit "Cestu Domů", organizaci, která poskytuje hospicovou péči. Více informací u stolku u kavárny.  

Malované obrázky postav z Betléma, které visely nad pódiem, si jejich autoři, pokud chtějí, mohou vyzvednout v sakristii. 

U sakristie pod nástěnkami najdete krabici se ztráty a nálezy, nakoukněte prosím, jestli tam nenajdete něco, co jste v kostele zapomněli vy, nebo vaše děti.  

Po 2. mši v KCMT – prosíme o naštosování židlí po 5 kusech a o pomoc s vytažením stolů na odpolední tančírnu. Jak stoly rozestavit vám řekne Petr Fried.

Příští neděle je 3. v mezidobí

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Příprava na manželství 2019-20

2019-plakat-priprava-n-manželstvi

KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Velikonoce
Velikonoce
KCMT z dronu
KCMT z dronu
František-zima
František-zima
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další