Nedělní ohlášky 2. 12. 2018

Nedělní ohlášky 2. 12. 2018
1. 12. 2018, 15:00 | Doporučit

PRVNÍ NEDĚLE ADVENTNÍ

Dnes v 16 h. vás zveme na divadlo Víti Marčíka "Setkání před Betlémem". Vstupenky za 100 Kč si můžete zakoupit v kavárně nebo před představením.

V úterý po mši u sv. Františka vás zveme na první setkání Adventní duchovní obnovy na téma "Přišel do tohoto světa". 

Ve středu přijde v 17 h. do KCMT Mikuláš. Zveme všechny děti a zároveň prosíme o pomoc s koordinováním velkého množství lidí v průběhu akce. Dnes ve 12.12 h, tj. po 2. mši sv., prosíme o pomoc s balením dárkových balíčků v suterénu KCMT. Sraz je u sakristie. Zatím je dobrovolníků velmi málo, prosíme, přihlášte se proto u Aničky Procházkové.

Ve středu se večerní mše sv. přesouvá do kostela sv. Františka.

Rorátní mše budou v adventní době ve čtvrtek a v pátek ráno v 6.45 v KCMT. Po rorátech vás zveme do foyer KCMT na čaj a čerstvé rohlíky.

Ve čtvrtek se koná Zastavení u Matky Terezy s P. Ladislavem Heryánem na téma "Advent jako příležitost". Bude otevřen i obchůdek, můžete si tak koupit knihu P. Heryána a rovnou si ji nechat podepsat.

V sobotu bude Dobroden – předvánoční úklid obou našich kostelů s chutným obědem na závěr.

Příští neděli v 16 h. vás zveme na adventní koncert flétnového souboru Vivat Flauto.

V ponděli 10. 12. v 16 h. pořádá SKS přednášku P. Fialy nazvanou Vánoční zamyšlení

Adventní zpovědní den pro děti bude v KCMT 12. 12. od 17 h. a adventní zpovědní den pro dospělé bude v kostele sv. Františka z Assisi 18. 12. od 16 h. K dispozici vám budou 4 zpovědníci.

Byli jsme požádáni, zda bychom byli ochotni vyzdobit stěnu za pódiem během vánoční bohoslužby betlémem od našich dětí či rodin. Chtěl bych poprosit, zda byste v rodinách s dětmi jakéhokoli věku, ale tak, aby bylo zřejmé, co je namalováno, namalovali jednu postavu Betléma. Jak? Jednoduše barevně barvičkami, a to tak, že bude jedna postava na jednu stranu A3.  Hotové figury pak můžete přinést do zákristie a my je uchováme do neděle 23.12, abychom pak tento náš aktuální betlém umístili na stěnu nad podium. Před ambonem najdete seznam postav k nakreslení a prosím napište k té které postavě, kdo či která rodina si ji bere na starost, případně s kontaktem.

V neděli 23. 12. budeme opět vypravovat  autobus, který bude obyvatelům Jižního Města rozvážet Betlémské světlo, můžete si vzít domů letáček s jízdním řádem. Spolu s Betlémským světlem budeme nabízet lidem i cukroví a svařák. Kdybyste chtěli napéct a přinést nějaké cukroví, budeme za ně rádi. 

Rehabilitační cvičení nejen pro seniory pro velký zájem rozšiřujeme  o další hodinu. Cvičí se v pondělí 9.15–10.15 a nově také v 10.30–11.30 h. ve Velké klubovně KCMT. Vaši první hodinu si můžete přijít vyzkoušet zdarma, nejlépe v 10.30 h. 

U východu z kostela jsou k dispozici nové Fchodoviny.

Po 2. mši sv. v KCMT prosíme o otočení zadní poloviny židlí (té blíže k pódiu) směrem k pódiu a o naštosování přední poloviny židlí po 5 ks. Prosíme o pár pomocníků, kteří by byli ochotni pomoci se zatemněním sálu na dnešní divadlo. Hlaste se prosím u Petra Frieda. Když se najde více lidí, tak zatemníme sál rychleji.

 

Příští neděle je 2. adventní

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Noc kostelů u sv. Františka

A4_výška_František NK oprava

Noc kostelů v KCMT

Elektronicky_plakat_A4_na_vysku_-_2019_KCMT

KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
František-zima
František-zima
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další
NOC