Perlorodka

Perlorodka
12. 11. 2018, 01:00 | Doporučit

Ř 8, 13-18
Slyšeli jste už někdy o perlorodkách? Ne? A něco o lovcích perel? O těch mužích a ženách, kteří by klidně mohli lámat rekordy v potápění bez dýchacích přístrojů...

Tito lidé svůj život a své zdraví neriskují jen tak pro nic za nic. Lovení perel je totiž jejich obživa. Proč? Perlorodka je menší vodní mlž. Řadíme ji mezi měkkýše. Její život by pro lidstvo nebyl nijak zajímavý, kdyby ovšem neměla jeden velký existenční problém. Během jejího života na dně moře se často stane, že se do štěrbiny mezi lasturami dostane kamínek nebo zrnko písku, které tuto perlorodku začne škrábat a dráždit. Perlorodka začne následně vylučovat specifický druh sekretu, kterým tuto nečistotu postupně obaluje, až se z ní stane kulička. V takovém tvaru už toto cizí těleso nemá ostré hrany, a proto není pro perlorodku tak nebezpečné. Čím víc zrníček vnikne mezi lastury perlorodky, tím víc kuliček vytvoří.
Uvedené kuličky nejsou nic jiného než perly, které patří mezi nejvíc ceněné věci na světě. Perla se stala symbolem bohatství a slávy. Dokonce i Bible se zmiňuje o perlových branách, když popisuje Novou Zemi.
Život křesťana je v mnohém podobný životu perlorodky. Určitě všichni z nás zakusili menší či větší utrpení. Určitě jsme mnozí pátrali po smyslu a příčinách našich problémů a trápení. Zdá se, že čím víc se blížíme Bohu, tím víc problémů ve svém životě prožíváme. A tak není divu, že jsme často v depresích a máme pochybnosti.
Naše utrpení však má smysl. I když ho tu na zemi nedokážeme dostatečně vysvětlit, ve věčnosti jeho význam pochopíme. Jen ty perlorodky, které obalují nechtěné zrnko, mají úžasnou cenu.

Umění žít, toť vědět, jak vychutnávat malé radosti a unést velká břemena. W. Hazlitt

Překlad: Bohumil Kern, Pavlína Švábenská, Deník mladých, roč. 8, č. 42, s. 46

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Noc kostelů u sv. Františka

A4_výška_František NK oprava

Noc kostelů v KCMT

Elektronicky_plakat_A4_na_vysku_-_2019_KCMT

KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Velikonoce
Velikonoce
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
František-zima
František-zima
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další
NOC