Oběť

Oběť
28. 10. 2019, 00:34 | Doporučit

Sk 7, 51-60; Řím 12, 1

Tolikrát jsme už četli o kamenování Štěpána a obdivovali jsme jeho statečnost. Možná jsme četli také o křesťanech, kteří jsou vražděni pro svou víru někde v Libérii nebo Kambodži a pozastavovali jsme se nad jejich hrdinstvím. Žádný z těchto příběhů se nás však nedotýká tak mocně jako mučednictví člověka, který žije mezi námi.

Život Cassie Bernallové se velmi podobal životu našemu. Studovala na střední škole. Měla svoje problémy a svoje chyby. Tak jako každý student občas zapomínala úlohy. Snila o univerzitě, o klucích, nákupech a také o službě Bohu. Cassie nebyla hrdinkou z Bible. Nebyla ani válečným reportérem, který proniká do ohnisek konfliktů, kde mnohdy riskuje život. Byla to normální holka, na první pohled nijak výjimečná. A přece byla hrdinkou. Nechala se při tom strašném masakru na americké střední škole zastřelit pro svou víru.

To ráno vstala jako vždycky. Měla před sebou normální školní den. Aspoň si to myslela až do doby, než se ve školní knihovně musela podrobit největší zkoušce svého života. Mohla zapřít svou víru a zachránit si tak život. Místo toho se ale rozhodla svou víru v Krista přiznat. A byla proto spolu s několika dalšími studenty zastřelena.

Jsme schopni pochopit někoho, kdo dává Kristu úplně všechno tak jako Cassie? Jsme schopni docenit Cassiinu víru, kterou dosvědčila tak velkým skutkem?

My můžeme udělat to, co nám apoštol Pavel říká v listě Římanům. Mluví o živé oběti. (Řím 12, 1) Cassie byla vyzvána, aby položila svůj život. I my jsme zváni k tomu, abychom nabídli svůj život jako živou oběť – můžeme pomoci těm, kteří jsou nešťastní. Můžeme se zapřít a dát zájmy druhých před svoje vlastní zájmy. Můžeme plnit svoje školní a pracovní povinnosti jak nejlépe dovedeme. Možností je ohromné množství.

Mučednictví se tentokrát dostalo do naší těsné blízkosti. Snažme se, aby se Cassiin skutek dotkl i našich srdcí, abychom se dokázali také my stát živou obětí pro Boha.

Krok víry je skokem do Boží náruče.

Dave Branon  Překlad: Zuzana Juřenová, Markéta Klusová, Gabriela Neubauerová, Deník mladých, roč. 10, č. 1, s. 19

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Od 25.5.2020 platí následovné!

Do-300-lidí-KCMT

Podpořte naši činnost.

Děkujeme-za dar
děkujeme vám za váš dar KB-VS-1111
Podrobnější informace o financování farnosti naleznete v článku a výročních zprávách.

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
František-zima
František-zima
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Velikonoce
Velikonoce
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další