Křoupající zvířátka

Křoupající zvířátka
24. 9. 2018, 08:47 | Doporučit

Ž 104,19-35
Jeden můj přítel žil určitou dobu ve starém domě se skupinou svých spolužáků. Dům, ve kterém žili, měl jeden zvláštní úkaz: Každý den po setmění začala praskat podlaha.

Když se Marek brzo ráno probudil, první věc, kterou slyšel, nebylo křoupání a mlaskání svých spolužáků u snídaně, ale zvuky vycházející odkudsi zpod něj. Švábi!
Brrr! Většina z nás se už jen při zmínce o švábech otřese odporem. Ale zooložka Jana, moje stará známá, má na tuto věc jiný názor: „Jsou to úžasná zvířata. Stala se však obětí mylných představ a předsudků společnosti.“ Stejně mi tímto výrokem nepomohla mít je raději…, připustil jsem pouze, že ne všichni švábi jsou škodliví. Ti odporní švábi, kteří pronikají do domů a působí škody, jsou však jen jedním z 2500 druhů švábů žijících na zemi. To jsem musel uznat. Některé druhy jsou malé, jiné však dorůstají až do délky 15ti centimetrů. Většina druhů nežije v blízkosti lidí. Jsou to druhy lesní, živící se uhynulými zbytky rostlin, a tak tvoří článek úžasného potravinového řetězce na naší planetě. Některé druhy dokonce žijí v mraveništích společně s mravenci.
Vím, že ani tento fakt v nás nemusí vzbudit lásku ke švábům. Při pohledu na tyto tvory si však přinejmenším uvědomíme užasnou Boží tvořivost a moudrost, ve které všechno do sebe dokonale zapadá a nic není zbytečné. Ostatně samotné Boží Slovo nám v žalmu 104. praví, že Bůh je původcem celého stvoření, tedy i živočichů, kteří se nám na první pohled jeví jako odporní a nepotřební.
Když příště uvidíme živočicha, který působí odpudivě, vzpomeňme si (kromě odporu) na všemohoucího Stvořitele, který všechny věci stvořil účelně. – A stvořil i nás lidi, korunu tvorstva, kteří často tomuto označení neodpovídáme ani když se přivřou obě oči.

Každý tvor odráží moudrý záměr Stvořitele.

Kurt De Haan
Překlad: Bohuslav Kern
Deník mladých, roč.7,č.34

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Noc kostelů u sv. Františka

A4_výška_František NK oprava

Noc kostelů v KCMT

Elektronicky_plakat_A4_na_vysku_-_2019_KCMT

KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Velikonoce
Velikonoce
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
František-zima
František-zima
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další
NOC