Čestné utkání

Čestné utkání
6. 5. 2019, 00:30 | Doporučit

1 Pa 28, 1-12, 19-20

Tým mířil k nejlepší sezóně v historii. Bez porážky se dostal až do play-off, měli velkou šanci vyhrát pohár. Během posledního zápasu se zdálo, že je už od vítězství nemůže nic oddělit. Nad soupeřem měli dokonce malý náskok, přesto se všechno v jedné minutě změnilo. Soupeř dostal míč a už se ho až do konce zápasu nepustil. Nakonec prohráli o čtyři góly.

Druhý den jsem o tomto zápasu četl v novinách a přemýšlel nad tím, jak moc ta porážka hráče bolí. Ale pak jsem narazil na článek „Cena útěchy“. Článek popisoval situaci v kabině po nešťastném utkání. Seděli tam a snažili se vyrovnat s porážkou. Všichni se chystali, že si zabalí a odjedou z turnaje, teď, když už nebyla šance na vítězství. Pak se někdo zvedl a řekl: „Tak, konec hloupostí. Zítra v deset hrajem ještě jeden zápas.“

Nejlepší způsob, jak se dostat zpátky do hry, je najít si nějaké místo k odpočinku, místo, kde bychom se mohli se situací vyrovnat. Máte nějaké?

Král David takové měl. Celý život toužil po tom, aby mohl svému Bohu vybudovat chrám, jenže Bůh řekl ne. „Já sám jsem měl v úmyslu vybudovat dům odpočinutí pro schránu Hospodinovy úmluvy. Už jsem začal se stavebními přípravami. Ale Bůh mi řekl: 'Ty nemůžeš vybudovat dům pro mé jméno...'“ (1 Pa 28, 2-3).

David se vůbec necítil ukřivděný, ale naopak Bohu děkoval za Jeho dobro. A odkázal svoji myšlenku i se stavebními plány celého chrámu svému synu Šalamounovi. (1 Pa 28, 11-13; 29, 3-4)

Vždy, když zápasíš na turnaji svého života, odevzdej celé své srdce Bohu a Jeho slávě. I kdybys měl pocit, že už nejde o první cenu, ale že hraješ čestné utkání.

Nejsou malé role, jsou jen malí herci.

Dave McCasland  Překlad: Eva Sobotková, Lukáš Bajer, Deník mladých, roč. 10, č. 6, s. 26

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Noc kostelů u sv. Františka

A4_výška_František NK oprava

Noc kostelů v KCMT

Elektronicky_plakat_A4_na_vysku_-_2019_KCMT

Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Velikonoce
Velikonoce
František-zima
František-zima
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další
NOC