Vernisáž výstavy - Václav LAMR

Vernisáž výstavy - Václav LAMR
Od: 12. 09. 2017, 18:00
Do: 12. 09. 2017, 19:30
Místo: KCMT
Vernisáž výstavy obrazů Václava Lamra. Možnost setkání a pohovoření s autorem.

výstava LAMR Václav Lamr

/ 1943 Rodák z Litovle. Vyučen jako zedník, absolvoval uměleckoprůmyslovou školu v Brně na oboru malířské techniky a malba v architektuře /1961-1964/. Později pracoval jako štukatér v uměleckých řemeslech, divadelní výtvarník, arteterapeut a ošetřovatel na psychiatriii v Želivu a jako ošetřovatel tělesně postižených v Habrovanech /1966-1970/.
      Před rokem 1968, v době myšlenkového a společenského uvolnění, vystavoval na samostatných a kolektivních výstavách nastupující generace výtvarníků a pořádal literární večery vlasní poesie v Brně a Praze. Byl zván i do zahraničí, ale tento vývoj přerušila okupace v roce 1968. Od roku 1970, po událostech, které ho orientovaly ke křesťanským hodnotám, zanechal na deset let uměleckou dráhu a zabýval se plně illegální misijní a evangelizační činností skze "neregistrovaný" sbor letničních v Brně. V té době pracoval také mezi Romy na východním Slovensku. Od roku 1979 žije s manželkou Marií v Praze, se kterou má dva syny, Kristiána a Davida.Od roku 1980 byl opět veden k obnově umělecké činnosti, kterou používá se záměrem podpoření evangelizační činnosti.
    V roce 1991 založil v Praze českou větev mezinárodního hnutí podnikatelů a pracujících křesťanů známou jako "Obchodníci - podnikatelé plného evangelia" /Full Gospel Men´s Fellowship  Internacional - FGBMFI/, která sdružuje muže všech povolání a také i umělce. Jako součást své misijní činnosti píše články, poezii a aforismy, tvoří obrazy a grafiky, kterými chce přiblížit závažná a známá biblické témata s všelidskou platností /Návrat ztraceného syny, Milosrdný Samaritán, Zápas Jákoba s andělem, utrpení Joba atd./. Vystavuje  v různých Českých městech i v zahraničí. Tyto výstavy jsou vynikajícím prostředím pro přirozeně vedené evangelizační rozhovory. Na základě své misijní činnosti v romských osadách získal materilál pro illustrace několika knih romských autorů a pro česko-romský překlad Janova evangelia. Je evidován jako výtvarník národních menšin v české republice. Vydává své sbírky aforismů a poezie a v rámci CAM i biblické studie s grafickými demonstracemi. 
     S manželkou založil misijní sdružení Christ art mission, /CAM/, které využívá umělecké formy k šíření křesťanských hodnot.a podílí se několik let i v politické sféře skrze  "Forum angažovaných křesťanů" /FAK/,  kde oslovuje lidi veřejné sféry i skupiny kontroverzní. Skrze kreativní formy evangelizace koná plakátovou a bilbordovou misii a evangelizační přednášky a výstavy mezi ezoteriky na jejich festivalech. V posledním roce se zaměřuje na aktualizaci duchovního odkazu české reformace /Akce kolem Betlémské kaple v Praze, čtení Slova v ulicích, heppeningy, oslovování zahraničních turistů a cizinců v Praze/. Hledá nové formy, jak oslovit lidi evangeliem. Některé články, reportáže, fotografie, panelové misie, grafické a výtvarné činnosti lze vidět na webu: www.lamr.estranky.cz .

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
sv. František
sv. František
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další