Vernisáž výstavy - Václav LAMR

Vernisáž výstavy - Václav LAMR
Od: 12. 09. 2017, 18:00
Do: 12. 09. 2017, 19:30
Místo: KCMT
Vernisáž výstavy obrazů Václava Lamra. Možnost setkání a pohovoření s autorem.

výstava LAMR Václav Lamr

/ 1943 Rodák z Litovle. Vyučen jako zedník, absolvoval uměleckoprůmyslovou školu v Brně na oboru malířské techniky a malba v architektuře / 1961-1964 / Později pracoval jako štukatér v uměleckých řemeslech, divadelní výtvarník, arteterapeut a ošetřovatel na psychiatriii v Želivu  a jako ošetřovatel tělesně postižených v Habrovanech / 1966-1970 /
      Před rokem 1968, v době myšlenkového a společenského uvolnění, vystavoval na samostatných a kolektivních výstavách nastupující generace výtvarníků a pořádal literární večery vlasní poesie v Brně a Praze. Byl zván i do zahraničí, ale tento vývoj přerušila okupace v roce 1968.Od roku 1970, po událostech, které ho orientovaly ke křesťanským hodnotám zanechal na deset let uměleckou dráhu a zabýval se plně illegální misijní a evangelizační činností  skze ,,neregistrovaný,, sbor letničních v Brně. V té době pracoval také mezi Romy na východním Slovensku.Od roku 1979 žije s manželkou Marií v Praze se kterou má dva syny, Kristiána a Davida.Od roku 1980 byl opět veden k obnově umělecké činnosti, kterou používá se záměrem podpoření evangelizační činnosti.
    V roce 1991 založil v Praze českou větev mezinárodního hnutí podnikatelů a pracujících křesťanů známou jako ,,Obchodníci - podnikatelé plného evangelia,, / Full Gospel Men´s Fellowship  Internacional- FGBMFI /, která sdružuje muže všech povolání a také i umělce. Jako součást své misijní činnosti píše články, poezii a aforismy ,tvoří obrazy a grafiky, kterými chce přiblížit závažná a známá biblické thémata s všelidskou platností / Návrat ztraceného syny, Milosrdný Samaritán, Zápas Jákoba s andělem, utrpení Joba atd / Vystavuje  v různých Českých městech i v zahraničí. Tyto výstavy jsou vynikajícím prostředím pro přirozeně vedené evangelizační rozhovory. Na základě své misijní činnosti v romských osadách získal materilál pro illustrace několika knih romských autorů a pro česko-romský překlad Janova evangelia.Je evidován jako výtvarník národních menšin v české republice.Vydává své sbírky aforismů a poezie,a v rámci CAM i biblické studie s grafickými demonstracemi. 
     S manželkou založil misijní sdružení Christ art mission, / CAM / které využívá umělecké formy k šíření křesťanských hodnot.a podílí se několik let i v politické sféře skrze  ,,Forum angažovaných křesťanů,,/ FAK/  kde oslovuje lidi veřejné sféry  i skupiny kontraversní. Skrze kreativní formy evangelizace koná plakátovou a bilbordovou misii a evangelizační přednášky a výstavy mezi ezoteriky na jejich festivalech.V posledním roce se zaměřuje na aktualizaci duchovního odkazu české reformace./ Akce kolem Betlémské kaple v Praze, čtení Slova v ulicích, heppeningy, oslovování zahraničních turistů a cizinců v Praze.Hledá nové formy jak oslovit lidi evangeliem.Některé články, reportáže, fotografie panelové misie,, grafické a výtvarné činnosti lze vidět na webu: www.lamr.estranky.cz .

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Bohoslužby o prázdninách

u sv. Františka

 

  • Út 18:00
  • Pá 18:00
  • Ne 8:00 a 20:00

v KCMT

IMG_5059

  • St 18:00
  • Ne 9:30
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
sv. František
sv. František
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Velikonoce
Velikonoce
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další