Fchodoviny 12/2019

Fchodoviny 12/2019
28. 11. 2019, 15:48 | Doporučit

Prosincové číslo farního časopisu.

Dopis a modlitba za misi...

Milí farníci,

tento úvodník bude trošku jiný, neb bude prosebný.

Nevím proč, nevím, čím se to děje, ale z mně nepochopitelných důvodů k nám Bůh posílá do katechumenátu již x-tý rok nové a nové lidi, kteří hledají Boha. Chci vás tedy moc poprosit o jedno, modlete se za naše katechumeny a jejich rodiny. Jsou to vzácní lidé a není to tak, že by jen přišli něco se naučit, oni jsou bohatí lidstvím, životní zkušeností a máme se od nich co učit i my, dokonce jejich často neotřelý a průzračný vztah k Bohu je pro mnohé z nás inspirací. Říká se již dlouhá staletí, že tam, kam nepřicházejí noví katechumeni, je církev mrtvá. Ano, oni jsou opravdu v mnohém naším životem a rádi se zapojují do četných aktivit ve farnosti i ve světě.

Jeden z našich bratří katechumenů Tomáš je v tuto chvíli v Sýrii a zachraňuje naše spolubratry a sestry v první linii před smrtí. Sám jsa nepokřtěn, však s evangeliem vrostlým v hloubi srdce, jest ochoten spolu s dalšími nasazovat život pro druhé. Psal jsem si s ním a nabídl mu, aby vám farníkům něco napsal. Přečtěte si těch pár prostých, ale drsných řádek.

 

Díky, příteli!!! Zdravíme tímto celou farnost a katechumenátní společenství z česko-francouzsko-kurdské smíšené jednotky v Sýrii. Přátelé, bratři a sestry, prosíme, modlete se a přimlouvejte se u Boha, třeba ani ne za nás, ale tady za ty lidi. Vůbec nic neudělali, přesto jsou vyhlazováni. Oni chtějí mít jen nějaké místo tady na Zemi a domov. Děláme, co je v našich silách, abychom jim zajistili bezpečí.

ex-Leg.1Cl Tomáš Vodička,
3eme REI / CEA, Legion Etrangere
nyní: YPG (Lidové obranné jednotky),
Gov. Hasaka, Syria

 

Bratři a sestry, nám se tu žije opravdu nezaslouženě dobře, navzdory všem potížím, které máme. A mohou za to stateční muži a ženy, které ať vědomě či nevědomě v minulých generacích vychovaly evangelní hodnoty. Tím nechci zlehčovat situa ci mnohých, ale pozvat každého z nás v naší vlasti, abychom byli stateční, evangelní lidé, kteří jednají slovem, činem i modlitbou proti všemu druhu zla. Prosím tedy s Tomášem o modlitbu za jeho misi a zároveň se, prosím, postavme jakémukoli druhu totality a opravdového zla.

Michael

Fchodoviny 12/2019.pdf

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Od 25.5.2020 platí následovné!

Do-300-lidí-KCMT

Podpořte naši činnost.

Děkujeme-za dar
děkujeme vám za váš dar KB-VS-1111
Podrobnější informace o financování farnosti naleznete v článku a výročních zprávách.

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
František-zima
František-zima
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Velikonoce
Velikonoce
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další