Nedělní-ohlášky-1.12.2019

Nedělní-ohlášky-1.12.2019
30. 11. 2019, 15:00 | Doporučit

PRVNÍ NEDĚLE ADVENTNÍ

 • Děkujeme Stanislavovi za zajištění připojení farnosti k Červené středě červeným nasvícením KCMT.

 • V předsíni kostela a foyer KCMT si můžete vzít nové Fchodoviny.

 • Dnes v 17 h. se v kostele sv. Františka koná 1. adventní koncert. Soubor Gemini musicales představí středověké adventní skladby za doprovodu dobových nástrojů.

 • Ve středu se bude zpovídat až od 17 hodin.

 • Ve středu v 16 h. nabízíme dětem tvořivé odpoledne v kavárně KCMT. Budou se vyrábět PF na kamínky. Je nutné se přihlásit nejpozději zítra. Na e-mail: hamalova@kcmt.cz

 • Ve čtvrtek přijde v 17 h. do KCMT Mikuláš. Zveme všechny děti a zároveň prosíme o pomoc s koordinováním velkého množství lidí v průběhu akce. Dnes ve 12.12 h, tj. po 2. mši sv., prosíme o pomoc s balením dárkových balíčků v suterénu KCMT. Sraz je u sakristie. Zatím je dobrovolníků velmi málo, prosíme, přihlaste se u Aničky Procházkové.

 • Příští sobotu je Dobroden, pojďme si předvánočně uklidit naše kostely a zároveň se u této služby potkat, aby nám tady nejen na svátky mohlo být hezky. 

 • V kavárně si můžete za 100 Kč koupit vstupenky na divadelní představení Vánoční příběh v podání Víti Marčíka mladšího, které odehraje příští neděli v 19 h. Zakoupením vstupenky v předprodeji si zajistíte přední místa v sále. 

 • V sobotu 7.12. se koná setkání pro ministranty u sv. Františka od 15 do 17 hodin. Společně si projdeme některé ministrantské dovednosti, druhou hodinku setkání bychom pak věnovali společným hrám na faře.

 • P. František nabízí v sobotu 14. 12. výlet do Kutné Hory pro děti 2. stupně. Společně navštíví tamější kostely a také výstavu o Jiřím Trnkovi. Kdo by se chtěl přidat, hlaste se u P. Františka. Cena cca 210 Kč (jízdné: 110 + vstupné na výstavu: 100 Kč).

 • Od ledna začne příprava na biřmování – vždy v neděli od 18 do 20 h. na faře. Zájemci se mohou přihlásit u P. Michaela na e-mail: farar@kcmt.cz a musí být starší 15 let. Mladší jen po předchozí domluvě. 

 • I letos se naše farnost zapojuje do charitativního projektu Vánoce dál – projekt vánočních dárků pro děti ze sociálně slabých rodin na Jižním Městě. Pokud máte chuť se zapojit a některý z dárečků zajistit, tak se dnes po mši můžete u sakristie setkat s paní Lucii Valovou, která má projekt na starosti a seznámí vás s podrobnostmi. Prosíme Vás, abyste dárky doručili nejpozději 15. 12. do sakristie KCMT nebo sv. Františka.

 • Nabízíme možnost zakoupení vánočního cukroví, vánoček a štol z Karmelitánského kláštera v Kostelním Vydří. Cukroví lze objednat nejpozději dnes přes objednávkový formulář, telefonicky či mailem přímo v klášteře. V neděli 22. 12. bude pak možné si ho vyzvednout v naší kavárně. Kontakty na najdete na nástěnce a na webu. 

   

 • Prosíme, zapište se v KCMT u sakristie na čtení v prosinci.
 • Prosba o pomoc se školními programy: "Proč křesťané slaví Vánoce?" Jedná se o programy pro jednotlivé třídní kolektivy, kde děti mohou poznat příběh vánoc bez Santy.  Určeno pro druhou, třetí, čtvrtou třídu. Letos se přihlásilo bezmála 30 tříd. Moc bychom uvítali pomoc. O co vlastně jde? Můžete se domluvit s Blankou Pitřincovou a přijít se podívat, abyste věděli do čeho jdete. Stačí, když byste mohli věnovat některé dopoledne v adventu. Malé dítě, pokud je hlídatelné není na překážku. Můžete se hlásit u Blanky Pitřincové nebo u Vlasta Hamalové. 
 • Dnes v KCMT se koná benefiční prodej pro Domov sv. Rodiny. Svým nákupem přispíváte na služby pro lidi s mentálním postižením.
 • Děti si u východu z kostela mohou vzít adventní kalendář. Není čokoládový, ale za to v něm najdou nápady, jak adventní dobu pěkně prožít. 

Po 2. mši v KCMT prosíme o naštosování židlí po 5 kusech. 

Příští neděle je 2. adventní

 

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Advent 2019

adventní koncerty _2019_web

Příprava na manželství 2019-20

2019-20-příprava na manželství-2-macounovi

2019-plakat-priprava-n-manželstvi

Studentské mše 2019-20

2019-20-STUDENTSKE MSE 1920

Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
František-zima
František-zima
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další