Není biblické studium jako biblické studium! (Sinčchondži)

Není biblické studium jako biblické studium! (Sinčchondži)
2. 10. 2019, 00:12 | Doporučit

Je třeba byt obezřetný a velmi na pozoru, kdo nám studium Bible ci setkávání nad Biblí nabízí. Bible je Boží slovo, toužíme po jeho slyšení. Přináší osvěžení do našich vyprahlých životů, usvědčení z hříchu, povzbuzení, pokoj, radost, hlubší poznání Pana a jeho vůle...
Z toho vychází i lidé, kteří zneužívají pro své cíle všechny tyto dobré plody četby Písma. Bible je jádro, z něhož vycházejí a na které Vás lapí jako na mucholapku. Tito zdánliví křesťané loví své oběti na studium Bible velmi sofistikovanymi metodami. Působí zvláště v Praze a velmi se zaměřují zvláště na křesťany. 

Kvalitně rozebranou situaci najdeme v časopise Dingir.  nebo v aktuálním článku z letoška.

Osloví Vás na ulici anebo to může být i váš známý, takže ztratíte ostražitost. Nebudou váhat Vám lhát o své identitě či dokonce přizpůsobí svou konfesi vaší! Ale především: často pod rouškou nějaké psychologické metody o Vás mnoho zjistí a zneužijí tak Vaši důvěru (jak objevit svou hodnotu, svůj potenciál - dají Vám např. namalovat obrázek krajiny, budou se vyptávat na vaše hodnoty, postoje, názory, víru v Boha).
Když Vás budou oslovovat, budou velmi milí, zdvořilí, láskyplní, budou mít o vás zdánlivě nefalšovaný zájem - a to často tak autenticky, že jim to naprosto uvěříte.
Poté nabídnou studium Bible a setkávání nad Biblí, např. někde v kavárně. To je jejich cíl - přivést vás k setkávání nad Biblí, zpravidla s jedním lektorem, který s Vámi naváže velmi přátelský, důvěrný vztah. Ve skutečnosti se však jedná o velmi zákeřnou sektu - sektu Sinčchondži.

Oficiální varování VKH naleznete zde.

Trochu systematiky k věci najdete zde!

Prohlášení ČEA a KMS z 2018-03-01

Prohlášení Církve Bratrské z 2019

Taky si říkáte, ze by se Vám to nemohlo stát? Opak je pravdou, jejich metody jsou velmi rafinované; dokáží manipulovat tak dovedně, že to dlouho vůbec nepoznáte.

Osobní svědectví je možné nalézt právě zde.

Rád bych tedy důrazně varoval před těmito lidmi, vydávajícími se za křesťany, kteří rádi studují Písmo a nabízejí to ostatním. Od začátku roku 2019 jsem mluvil s x našimi farníky, kteří byli takto kontaktováni. Tato sekta je jako chameleon, mění svoje vystupování a chování dle potřeb a reakcí oslovených. 

I Katolický Týdeník se situaci věnoval poměrně obsáhle.

Zásadní ochranou proti takovéto praxi je jednoznačně život ve zdravém společenství , které se nespokojí jen s nedělní návštěvou bohoslužby, ale je ochotno se pravidelně setkávat nad písmem a vytvářet obyčejná přátelství.

Druhou pomocí pak je slušné biblické studium třeba na biblických hodinách.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Oratorium - 20. října

tromba-plakat

Studentské mše 2019-20

2019-20-STUDENTSKE MSE 1920

Příprava na manželství 2019-20

2019-plakat-priprava-n-manželstvi

KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT z dronu
KCMT z dronu
František-zima
František-zima
Velikonoce
Velikonoce
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další