Místní společenství Hnutí fokoláre

Místní společenství Hnutí fokoláre
18. 4. 2022, 15:26 | Doporučit

Scházíme se každé první pondělí v měsíci v Komunitním centru Matky Terezy od 19:15 nad Božím slovem, Slovem života, což je jedna vybraná věta z Písma na konkrétní měsíc s komentářem.
(Kontakt: Jana a Viktor Friedovi, tel. 731625949)

Schází se nás asi 12 nejen z této farnosti, ale i z okolí, každé první pondělí v měsíci v Komunitním centru Matky Terezy od 19.15 hodin (až na předem ohlášené výjimky).

Hlavním tématem večera je Slovo života, což je jedna vybraná věta z Písma s komentářem na každý měsíc, stejná pro Hnutí fokoláre po celém světě. Zamýšlíme se nad aktuálním Slovem života a sdělujeme si zkušenosti s tím, jak se nám dařilo žít to minulé Slovo konkrétně v různých situacích uplynulého měsíce, ale dělíme se i o další svoje životní radosti i starosti.

Nabízíme možnost účastnit se různých dalších akcí Hnutí fokoláre u nás, jako jsou třeba  semináře či programy v centru Hnutí fokoláre v Praze-Vinoři, letní prázdninové týdny “Mariapoli” s duchovním i rekreačním programem na různých místech Čech.

V rámci projektu Adopce na dálku máme v adopci jedno dítě z Brazílie.

Jsme společenství, které se schází na Jižním Městě už dlouho, ale rádi přivítáme mezi sebou i další nové zájemce.

Kontakt a další informace:

Jana a Viktor Friedovi, tel.: 731 625 949

_____________________________________________

Dílo Mariino /Hnutí fokoláre/ je jedno z laických hnutí v katolické církvi, které vzniklo uprostřed nenávisti a násilí 2. světové války v Itálii. V současné době je rozšířeno ve 198 zemích světa mezi lidmi bez ohledu na jejich věk, národnost, náboženské přesvědčení či společenské postavení. Jeho zakladatelkou je Chiara Lubichová. Tehdy na začátku v roce 1943 Chiara spolu se skupinou děvčat se ptala, zda existuje nějaký ideál, pro který stojí za to žít, který nezničí žádná válka. Pochopily, že je to Bůh, který je láska a který každého nesmírně miluje. Četly evangelium, žily ho a jeho přísliby se naplňovaly. Poznání Boha Lásky je vedlo ke hledání toho, co On od nich chce, jaká je jeho vůle. A tou je především vzájemná láska: “Nové přikázání vám dávám, abyste se navzájem milovali jako já jsem miloval vás.” /Jan 13,34/. Když jednou v krytu při bombardování četly slova Ježíšovy závěti: “aby všichni byli jedno… aby svět uvěřil…” /Jan 17,21/ pochopily, že toto bude magna charta vznikajícího společenství.

Usilování o jednotu jako o co nejhlubší vzájemnou lásku člověka k člověku, snaha vidět v každém Krista a podle toho se také k němu chovat, to se stalo charakteristickým znakem celého hnutí. A na druhé straně přijímání bolesti, kříže, věcí těžkých z Boží ruky tak jako Ježíš, který z lásky k nám přijal kříž, opuštěnost, smrt, po které však následuje vzkříšení.

Spiritualita Hnutí fokoláre je komunitární, což znamená, že se snažíme jít k Bohu nejen jako jednotlivci, ale společně.

Více o Hnutí fokoláre u nás i ve světě na www.focolare.cz

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Velikonoce
Velikonoce
Popeleční středa
Popeleční středa
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
František-zima
František-zima
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další