KSK Praha, z.s.

Křesťanský sportovně kulturní klublogo KSK Praha

 

Aktualně probíhající aktivity:

 
 

 

Od roku 2005

působí KSK Praha jako občanské sdružení se sídlem na Jižním Městě. Od svého vzniku pečuje KSK Praha o pražskou mládež, zejména pak o mládež ze sídlišť v městské části Praha 11. Pořádáme prázdninové tábory, lyžařské a kanoistické výcviky. S dětmi a mládeží pravidelně pracujeme v průběhu celého školního roku. Zajišťujeme každoročně větší počet celoročních zájmových kroužků, kurzů, sportovních tréninků a tvůrčích workshopů.

Od roku 2009

Po čtyřech letech vykrystalizovala činnost KSK Praha do širokého rámce. Kromě sportu KSK Praha působí významnou měrou také v oblastech kultury, neformálního vzdělávání, estetické a umělecké výchovy a veřejně prospěšných činností. Po vybudování Komunitního centra Matky Terezy se KSK Praha snaží, spolu s dalšími organizacemi působícími v tomto objektu, spoluvytvářet podmínky pro kvalitní společenský život na Jižním městě. I z tohoto důvodu se v roce 2009 přesunulo sídlo KSK Praha na novou adresu. Opustili jsme objekt bývalého Křesťanského centra v Modletické ulici a novým sídlem učinili Komunitní centrum Matky Terezy.

Od roku 2016

V tomto roce došlo k přetransformování neziskových organizací na celostátní úrovni. Ke změnám došlo i v naší organizaci. KSK Praha se stalo spolkem, což se dotklo mj. názvu organizace. Aktuálním názvem je KSK Praha, z.s.
Postupně se z různých důvodů ustupuje od některých aktivit, přičemž určité z nich se po pauze zase obnovují, dle aktuálních kapacit vedoucích a poptávky.

 

Přehled činností, které za své působení KSK provozovalo:

Spojujícím prvkem všech činností, kterými se KSK Praha zabývá je práce s mládeží a péče o aktivní a hodnotné využití volného času. Hlavním cílem je spolupůsobení v oblastech výchovy a motivace k osobnímu rozvoji a budování etického hodnotového systému.
Jarda Olšanský, a kolektiv vedoucích KSK Praha, o.s.

 

Naší činností sledujeme tyto cíle:

 

Prevence výchovných problémů
Máme názor, že na rozvoj dětí špatně působí: když nemají nic na práci, když nemají žádné zájmy, když je nic nebaví, když jim přísun vědomostí připadá nudný, když mají nedostatek pohybu, když se nedostanou do kontaktu s městem nedotčenou přírodou, když nevěří v žádné hodnoty. Naším názorem je, že eliminací zde uvedených faktorů lze předcházet také všem závažným sociálně patologickým jevům. Veškerou svou činností se KSK Praha, z.s. snaží, abychom uvedené faktory eliminovali.

Podpora komunitního života Prahy 11 se zaměřením na děti
Domníváme se, že předpokladem k rozvoji zdravých společenských vztahů je přirozené zrání dětí a mládeže v kolektivu. Velké sídliště jako je Jižní Město samo o sobě nevytváří přirozené podmínky pro vhodné společenství dětí. KSK Praha si klade za úkol působit v centru Jižního města na vytváření kvalitních dětských kolektivů.

Podpora KCMT
Farnost sv. Františka na Jižním Městě vybudovala a provozuje multifunkční objekt KCMT, t.j. Komunitní centrum Matky Terezy na Hájích. Domníváme se, že pro farnost by provoz centra bez podpory společenských organizací byl příliš velkým soustem. Proto KSK Praha se snaží považovat KCMT za hlavní centrum svých aktivit. Proto se snažíme zajišťovat dobrovolníky pro pomoc s provozem KCMT. Formou nájmů se snažíme podporovat KCMT finančně.

Financování činnosti
Na naší činnost výraznou měrou přispívá m.č. Praha 11 a dobrovolní dárci. Z těchto přípěvků platíme nájemné v KCMT a nakupujeme výbavu pro aktivity dětí a mládeže. Na povinné kvalifikační vzdělávání vedoucích a sportovních instruktorů a provoz táborů se nám zatím nepodařilo žádný grant prosadit. Proto tyto záležitosti financujeme z vlastních zdrojů a z příjmů akce. Ani s granty to není jednoduché. Na každých tisíc korun grantu na sport je předepsaných tisíc korun z vlastních zdrojů. Realizace grantových projektů stojí hodně času a energie. Kdybychom prostředky na spolufinancování grantů nesehnali, nic bychom nedostali. Proto se spolufinancováním grantových projektů, povinnými výdaji a přemírou povinností dostáváme na dno svých možností. Pro rok 2008 tedy hledáme nové zdroje. Přitom nechceme minimálně do konce školního roku zpoplatňovat žádný z kroužků, který je dosud zadarmo. Proto navrhujeme rodičům a příznivcům, kteří se mohou ztotožnit s námi sledovanými cíly, aby se stali členy naší organizace a pomohli nám buď svou spoluprací nebo i finančně minimálně tím, že zaplatí členský příspěvek, který činí 200 Kč za celý rok.

Jarda Olšanský, a kolektiv vedoucích KSK Praha, z.s.

Dobrodružný tábor v přírodě

10. 1. 2013, 20:30 | Doporučit
Letní dětský tábor

KSK Praha, z.s. - historie a popis

13. 8. 2010, 20:16 | Doporučit
Křesťanský sportovně kulturní klub
Předchozí stránka
1 2 3 4 5 6 7
Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

-------------------------------

kostelik+kcmt

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
František-zima
František-zima
Velikonoce
Velikonoce
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další