Nedělní ohlášky 30. 8. 2020

Nedělní ohlášky 30. 8. 2020
29. 8. 2020, 15:00 | Doporučit

DVACÁTÁ DRUHÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Prosíme, zapište se na liturgické čtení – u sakristie najdete tabulku na měsíc září.

Prosíme také o přihlašení dětí na náboženství nejpozději do příští neděle 6. září. 

Dnes v 15 h. se v KCMT koná veřejná generálka hudebně-zábavné dětské show Zlobidla, ve které hrají a zpívají děti ve věku 6–12 let. Vstup je zdarma. 

Od úterý 1. 9. začíná obvyklý pořad bohoslužeb během roku.

Pravidelná setkání nad evangeliem se v novém školním roce budou konat každý čtvrtek v 18.00 na faře u sv. Františka. Začínáme ve čtvrtek 3. 9.

Srdečně zvu všechny ministranty na jáhenské svěcení, které se bude konat v katedrále v sobotu 5. 9. Podle toho, kolik by nás bylo, zvolíme způsob dopravy. Pokud byste měli zájem, dejte mi vědět vy, nebo vaši rodiče, nejlépe prostřednictvím e-mailu: farnivikar@kcmt.cz. P. František

Na pátek 4. 9. připadá slavnost posvěcení kostela sv. Františka z Assisi, kterou oslavíme v tento den na mši v 18:00.

V sobotu 5. 9. je svátek Matky Terezy, který oslavíme v neděli 6. 9. během obou mší sv. v KCMT již tradičně jako Modrobílou neděli. Pojďme stejně jako v minulých letech vyjádřit naši farní sounáležitost tím, že přijdeme modrobíle oblečeni (tedy v barvách sárí Matky Terezy).

Na akci "Zažít město jinak", která bude v sobotu 19. 9. u kostela sv. Františka, sháníme dobrovolníky, kteří by nám pomohli připravit prostor. Jedná se o postavení přístřešků a upečení nějakých dobrot k čaji. Uvítáme i někoho, kdo má čaj rád, a pomohl by s jeho výrobou a rozléváním do kalíšků. Určitě bude třeba i někdo na úklid. Bližší informace najdete u Vlasty Hamalové. 

Příští neděle je první v měsíci, v 9.30 se tedy bude opět konat mše pro rodiny s dětmi. Zveme děti, aby se nově přidaly do dětské scholy a těšíme se na ty, které chodily zpívat při mši už dříve. Sraz scholy je v 8.30 v KCMT.
 
Od října otevíráme nový kurz keramiky pro děti starší 12 let, studenty a dospělé. Bude se konat ve čtvrtek 17.30–19.00. Více informací najdete na webu a nástěnce. 
 

U východu z kostela najdete nové Fchodoviny. Naleznete v nich seznam farních akcí pro celý školní rok, kde by bylo krásné, kdybychom se všichni sešli, a také důležitý článek o hospodaření farnosti, který si prosím přečtěte. Ve Fchodovinách nově najdete dětské okénko, děti si mohou vyluštit křížovku a zapojit se do malování obrázků o prázdninových zážitcích. 

Nově vám nabízíme informace o programech ve farnosti nasdílené přes Google kalendář. Odkaz k nasdílení kalendáře najdete na webu. 

 

Nedělní mše v 9.30 z KCMT je i nadále přenášena na našem youtube kanále. V souladu s GDPR přijměte informaci, že lidé sedící během této mše v prostoru kaple, jsou zobrazeni na tomto veřejném záznamu. 

Po mši v KCMT – prosíme otočte celou přední polovinu židlí a ještě první 2 řady za středovou uličkou směrem k pódiu. Zbylých 5 řad u pódia prosím naštosujte po 5 ks. 

Příští neděle je 23. v mezidobí

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Adventní koncerty 2021

Advntní kocerty_WEB_2

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Velikonoce
Velikonoce
František-zima
František-zima
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další