Nedělní ohlášky 30.1. 2022

Nedělní ohlášky 30.1. 2022
29. 1. 2022, 15:00 | Doporučit

ČTVRTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ekumenická bohoslužba v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů proběhne dnes v 18.00 ve sborovém domě – modlitebně ČCE Jana Milíče z Kroměříže. Jsou zváni všichni, kterým leží na srdci jednota křesťanů a chtějí se za ní modlit. Biřmovanci se dnes sejdou právě tam.

Na nástěnkách, na webu a tabuli v KCMT u pódia najdete seznam kandidátů do nové pastorační rady i s fotografiemi. Samotné volby proběhnou 20. února.

Ve foyer máme nové závěsy pro kavárnu i další programy. Moc prosíme rodiče malých dětí, aby jejich ratolesti za závěsy netahaly nebo se na ně nevěšely.

Speciální akce v knižním obchůdku: využijte slev až 50 % na vybrané knižní tituly.

Prosíme lektory nedělních čtení, aby se zapsali do tabulky u sakristie. V poslední době bývá přede mší svatou tabulka často prázdná a čtenáři se pak hledají na poslední chvíli. Je vhodné, aby měl lektor úryvek z Písma přečtený a promyšlený předem, aby pak Slovo Boží mohl sdělit s větším pochopením. Zapsané lektory prosíme, aby si přišli vyzvednout lekcionář do sakristie nejpozději 5 minut před začatkem mše svaté. Máme dobrou zprávu, v postní době se opět chystá kurz pro lektory zde v KCMT.

Setkávání s Biblí v ruce přechází na omezenou dobu - podle společné domluvy - od úterý 1. února na Skype. Začínat budeme v 19:30, aby bylo možné dojít domů ze mše. Přístup do skupiny na Skypu je stejný jako loni a lze ho nalézt v elektronické verzi těchto ohlášek: https://join.skype.com/O5MJeR6BAnNx  Doufám, že se velmi brzy vrátíme naživo. Pavla Edita

Ve čtvrtek 10. února v 19 h. zveme na Zastavení u Matky Terezy věnované závislosti na alkoholu. Přijde mezi nás abstinující alkoholička paní Michaela Duffková.

V obchůdku si prosím vyzvedněte potvrzení o daru za rok 2021. Všechny dárce, dobrovolníky a spolupracovníky farnosti bychom chtěli pozvat na koncert Dua Naboso, jako poděkování za vaši štědrost a veškerou pomoc a práci pro farnost. U potvrzení najdete i osobní poděkování s pozvánkou. Koncert se koná v neděli 20. února v 17 h. Pokud jste svoje potvrzení nenašli, je to tím, že jste nám neuvedli svoji adresu. Napište si o ně prosím na: kancelar@kcmt.cz.

Den nemocných, s udělováním svátosti nemocných, předběžně plánovaný na 12.2. oznámíme dle epidemiologické situace příští týden. Děkujeme za pochopení. 

Sekce pro mládež ČBK letos plánuje celostátní setkání mládeže z České republiky v termínu 9. – 14. srpna 2022 v Hradci Králové. Jsou zváni všichni mladí ve věku 14–26 let. Starší mládež zveme ke službě v přípravných týmech. Přihlašování je spuštěno od 3. ledna 2022. Více informací najdete na: https://celostatnisetkanimladeze.cz/

Do 9. 2. je možné se přihlásit na tábor JUMP v Kostelním Vydří ve 2 variantách – pro mládež od 15 do 18 let a od 18 do 23 let.

Je ti méně než 15 a více než 12 let a nemůžeš proto ani na CSM ani na JUMP? Nezoufej. Je možné se přihlásit na Taxiway, který se koná 25-30.7.2022 pod patronací ADCM - Nazaret.

Zveme vás po mši k posezení do kavárny, která dnes nabízí Brusinkový dort s bílou čokoládou, Medovník, Jablečný koláč-vegan, belepkový Brownie s malinami a Den a noc … a spoustu dalších dobrot včetně kávy.

Po 2. mši sv. v KCMT prosíme o naštosování židlí po 5 ks.

 
Příští neděle je 5. v mezidobí
Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
František-zima
František-zima
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Popeleční středa
Popeleční středa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další