Nedělní ohlášky 29. 11. 2015

28. 11. 2015, 15:00 | Doporučit

1. NEDĚLE ADVENTNÍ

Každou adventní neděli budou ve foyer KCMT opět probíhat benefiční prodeje, dnes můžete zakoupením výrobků podpořit Domov sv. Rodiny, který pečuje o osoby s mentálním postižením a komunitu Bétel, která pomáhá lidem závislým na návykových látkách.

Dnes odpoledne se koná křížová cesta na Petřín, sraz je ve 14.30 na Strahovském náměstí před kostelem Panny Marie.

Dnes v 17 h. vás zveme do KCMT na adventní koncert souboru Arpadua (2 harfy a soprán).

V úterý začíná Adventní duchovní obnova na téma: "Anděl Páně", kterou vede P. Michael. Obnova bude probíhat každé úterý po mši u sv. Františka od 18.45.

Ve čtvrtek od 19 h. se koná Zastavení u Matky Terezy na téma: "Jak souvisí naše představy s adventem". Zavítá mezi nás P. Heryán.

V sobotu od 16.30 zveme všechny děti na Mikulášskou besídku, kterou pořádaná KSK. Mikulášské balíčky budou financovány z grantového příspěvku.

Současně sháníme dobrovolníky na její přípravu - ve středu v 19.30 si rozdělíme úkoly, ve čtvrtek ve 20 hodin po přednášce P. Heryána uvítáme pomoc s přípravou dárkových balíčků a dalších rekvizit, v sobotu prosíme dobrovolníky, aby ve 13 h. přišli pomoci s přípravou sálu a od 15 h. s pořadatelskou službou.

Druhý nedělní adventní koncert bude příští neděli od 16 h. v kostele sv. Františka, vystoupí na něm děti ze ZUŠ na Jižním Městě a smyčcový soubor Hájíček

V sobotu 12. 12. dopoledne se koná farní dobrovolnický den. Budeme rádi, když nám přijdete pomoci uklidit naše kostely před vánočními svátky.

Zpovědní den pro děti a mládež bude ve středu 9.12. od 17.00 v KCMT, pro dospělé pak 15.12. od 17.00 u sv. Františka.

Biřmování - další běh přípravy na biřmování začne ke konci ledna, datum ještě upřesníme. Setkání budou probíhat v neděli v 18.00 na faře u sv. Františka. Přihlášky na přípravu na biřmování posílejte na e-mail: farar@kcmt.cz. Minimální věk přihlašovaných je 15 let, u mladších je třeba věc probrat osobně s naším P. Michaelem Špilarem. V přihlášce uveďte jméno, příjmení, datum narození, mobil, e-mail a adresu. Je vhodné se nahlásiti co nejdříve.

Farnost organizuje program pro školní kolektivy 3. a 4. tříd  na téma: "Proč křesťané slaví Vánoce". Pokud byste chtěli nabídnout tento program učitelům vašich dětí, vyzvedněte si v kanceláři KCMT pozvánky.

Tříkrálová sbírka 2016

Farní charita Praha 4 – Chodov hledá vedoucí skupinek, které budou koledovat při Tříkrálové sbírce. Rádi bychom s tradičním požehnáním obešli domečky na Starém Chodově, Újezdě a Hájích. Abychom mohli Tříkrálovou sbírku připravit, potřebujeme, abyste se ke koledování přihlásili již nyní. Můžete se zapisovat listinu, připravenou u východu z kostela. Děkujeme.

Dnešní zvláštní nabídka - Katolické noviny do každé rodiny. Katolický týdeník si dnes můžete po mši sv. vzít zdarma, a nebo symbolicky přispět do kasičky.

Po 2. mši sv. v KCMT prosíme o otočení židlí pro dnešní odpolední adventní koncert.

 

30.11. pondělí - Svátek sv. apoštola Ondřeje

3.12. čtvrtek - Památka sv. Františka Xaverského

Příští neděle je 2. Adventní

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu
KCMT z dronu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
František-zima
František-zima
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Velikonoce
Velikonoce
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další