Nedělní-ohlášky-19.1.2020

Nedělní-ohlášky-19.1.2020
18. 1. 2020, 15:00 | Doporučit

DRUHÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes (od 15 do 18 h.) zveme na odpolední tančírnu s kapelou Hvězdný prach. 

Dnes v 18 h. se koná ekumenická bohoslužba v rámce týdne modliteb za jednotu křesťanů v kostele Jana Milíče. Všichni, kterým záleží na jednotě křesťanů, jsou zváni.

V úterý zveme v rámci biblických setkávání 'Spolu s Biblí v ruce!' na 1. část šestidílného tematického cyklu "Naučení Tóry / 1. Poselství jejího rozvržení".

Ve čtvrtek 23. 1. v 19 h. všechny zveme na Zastavení u Matky Terezy s P. Josefem Prokešem na téma "Věřit!? V dnešní době...!?". Součástí večera bude i autogramiáda knihy "Pán se stará". 

 

Příští neděli v 16 h. zveme všechny farní dobrovolníky na společné setkání a poděkování za váš čas a nasazení, které máte pro společenství a pro druhé. Potvrďte prosím svůj příchod Vlastě Hamalové, abychom mohli odhadnout počet dárků a občerstvení. 

 

P. František připravuje na pololetní prázdniny v pátek 31. 1. a sobotu 1. 2. akci pro mládež ve věku od 13 do 18 let s velmi zajímavým programem a s možností přespání na faře. Zájemci se mohou hlásit přímo u něj.

 

V sobotu 8. 2. naše farnost pořádá Jihoměstský masopust. Moc prosíme dobrovolníky, kteří by byli ochotní s touto velkou akcí pomoci, aby se přihlásili Vlastě Hamalové. 

 

Charita děkuje za váš příspěvek do letošní Tříkrálové sbírky. Pro farní charitu se podařilo vybrat 111 211 Kč.

 

Děkujeme všem, kteří poslali dar na opravu kotelny a prosím o další pomoc. Dá se říci, že desetinu odhadované ceny jsme si již vybrali. V krátkosti, zádrhel vznikl, podobně jako u problémů se střechou, fatálním selháním při stavbě. Proděravěním kotle jsme objevili ještě další nedostatky. Budeme je řešit a dle všeho jejich náprava snad povede i k budoucím úsporám. Já, nebo Václav Šebek vám rádi sdělíme podrobnosti: jedná se o špatně nasazený kotel, chybnou kvalitu a tlak úpravny vody, multimetalický problém systému a chyby v řízení kotle. V důsledku toho došlo i k zanesení systému. Nový kotel je namontován s drahým magneticko-mechanickým filtrem a čeká nás proto kompletní čištění systému. Od prvotního zjištění problému se nezbytnou část opravy podařilo realizovat během 10 dnů. Při prodlení by hrozilo, že topení vypadne úplně. Tím bychom přišli o pronájmy. Každý den také docházelo ke ztrátě 5 m3 vody a k dalšímu poškozování systému.  Proto bylo třeba jednat rychle.

Doufám, že vám budu moci co nejdříve sdělit konečné náklady. To, co bylo uděláno, bude fakturováno podle skutečně provedené práce. Na její kontrole jsme se střídali, správce, já a někteří z farníků, kteří věci rozumí. Díky Bohu, vám a všem, kteří umí své řemeslo. Čeká mě teď v této věci pár závažných a věcných jednání jak s AP, tak s dalšími zúčastněnými. Nebojte se, o všem se ode mě dozví.

Hněváme se sice právem, ale hněv nás nesmí obsadit. Chci nás povzbudit, abychom nezatrpkli a měli dál rádi svůj dům, který slouží nejen nám, ale i Božímu království. Modleme se za farnost a za církev v Čechách. Věřte mi, že bych se raději věnoval vám a vašim potřebám a omluvte prosím, že to teď nebylo vždy možné. 

 

Po 2. mši v KCMT prosíme naštosovat židle po 5 ks.

Příští neděle je 2. v mezidobí

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Popeleční středa
Popeleční středa
Velikonoce
Velikonoce
KCMT z dronu
KCMT z dronu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
František-zima
František-zima
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další