Nedělní ohlášky 18. 9. 2022

Nedělní ohlášky 18. 9. 2022
17. 9. 2022, 15:00 | Doporučit

25. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Velké poděkování Kátě a Juliáně za převoz ostatků Carla Acutise k nám do farnosti a Zdeňkovi a Láďovi za přípravu vhodného relikviáře, který pak s Carlem poputuje dál.

Dnes od 15 do 18 h. vás zveme na tančírnu s kapelou Hvězdný prach.

Dnes v 18 h. v kostele sv. Františka se při přednášce Katky Lachmanové můžete dozvědět více o blahoslaveném Carlu Acutisovi, jehož relikvii máme až do 30. září v naší farnosti. Tento světec naší doby, italský teenager, který zemřel v roce 2006 v 15 letech, nás může inspirovat na naší duchovní cestě. Relikvie bude vystavena v obou našich kostelích, konkrétní rozpis najdete na webu a na nástěnce. Prosím, kdo by chtěl pobýt v přítomnosti Pána v eucharistii spolu s Carlem Acutisem, tak se zapište do tabulky v čase, kdy budou naše kostely otevřeny pro veřejnost. O přítomnosti relikvie v naší farnosti bude informovat televize Noe, může tak přijít větší množství lidí a my můžeme tímto způsobem posloužit pražské církvi.

Večer chval u sv. Františka bude tento měsíc o týden dříve, tedy toto úterý 20. září po mši sv.

Ve středu bude od 17 h. zpovědní den pro děti. K dispozici bude více zpovědníků. V 17.20 budeme ve Velké klubovně v suterénu KCMT promítat film o Carlu Acutisovi. Film trvá 6 min. a poběží několikrát za sebou (až do začátku mše). V 18 h. při mši sv. zahájíme nový katechetický rok. Letos se v naší farnosti přihlásilo na náboženství 148 dětí.

Ve čtvrtek v 19 h. zveme na Zastavení u Matky Terezy věnované tématu vzdělávání. Přednášet bude Marek Adler, ředitel ZŠ Be Open a Luboš Hošek, ředitel Dívčí katolické střední školy.

V sobotu 8. 10. bude Farní den. Bylo by krásné, kdybychom se tam jako farní rodina sešli.

Pokud byste chtěli posílit náš skvělý kavárenský tým, tak napište Honzovi Radilovi na cafeterezie@kcmt.cz. Jedná se o pracovní poměr na dohodu o provedení práce. Není nutné mít předešlou zkušenost v kavárně, šikovné lidi zaučíme. 

Máme ještě volná místa na víkendovou duchovní obnovu pro ženy na Svaté Hoře v termínu 14.–16.10. Můžete se těšit na společenství, modlitbu, odpočinek, tvoření, čas sama na sebe, mši svatou, možnost duchovního rozhovoru nebo svátosti smíření. Obnovou provází P. Michael. Přihlášení je možné do 30. září. Více informací najdete na webu a na nástěnkách.

Skautský oddíl Sněhová vločka otevírá družinu světlušek a hledá nové členky, které jdou letos do první třídy. Schůzky se konají každou středu od 17.00 do 18.30 v KCMT a začínají již tento týden 21.9. Pokud byste měli zájem, kontaktujte Šťovíka (Julianu Murínovou) přes e-mail: julinkamurinova@gmail.com

Zveme vás do kavárny i do obchůdku. V obchůdku si můžete vybrat z několika knih o Carlu Acutisovi nebo např. Evangelium na každý den pro příští rok. V kavárně můžete ochutnat novinku - banánovo-rybízové vegan řezy nebo osvědčený jahodový cheesecake či pekanový dortík.

Po 2. mši sv. v KCMT prosíme o seštosování židlí po 5 ks.

Příští neděle je 26. v mezidobí

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Manželské večery 2023

manželské večery

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2022-23

Příprava na manželství 2022-23

2022-Zindulkovi-příprava

Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Velikonoce
Velikonoce
Popeleční středa
Popeleční středa
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
František-zima
František-zima
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další