Nedělní ohlášky 15. 8. 2021

Nedělní ohlášky 15. 8. 2021
14. 8. 2021, 15:00 | Doporučit

SLAVNOST NANEBEVZETÍ PANNY MARIE

Oproti plánu nebude ve čtvrtek Setkání nad evangeliem. Sejdeme se až v září.

Rozloučení s prázdninami (pro mládež) - pondělí 30. 8. od 15 h. s možností přespání na faře u sv. Františka. Můžete se těšit na společné hry, grilování, film a přípravu klubovny pro spolčo mladší mládeže TEENS CHALLENGE, které se bude ve školním roce scházet v úterý od 18.45 na faře u sv. Františka.

Modrobílá neděle 5.9. – poutní den v Komunitním centru MT, kdy si připomínáme svátek naší patronky sv. Terezie z Kalkaty. Vyjádřeme sounáležitost s touto světicí tím, že si na sebe vezmeme kombinaci modré a bílé (barva sárí, do kterého se oblékají Misionářky lásky). Při mši svaté v 11.00 budeme pamatovat na všechny, kteří v uplynulém covidovém roce zemřeli. 

Hudební kavárna středa 8.9. – rádi bychom vám nabídli v naší kavárně nový program – posezení v kavárně s hudbou. Vystoupí duo Naboso (Veronika Spiegelová a Matouš Hron). Můžete se těšit na podvečer na vlnách folku, šansonu a jazzu. 

K přihlašování k výuce náboženství v dalším školní roce využijte prosím formulář, který najdete na webu. Je tam i uvedeno, zda ve vaší skupině je ještě volné místo, případně kolik. Kapacity katechetů a prostor bohužel nejsou nafukovací. 

Jedna ze zdravotních sester naší Charity se vážně zranila. Proto je nyní zdravotní služba ve velikém personálním oslabení. Charita hledá zdravotní sestřičky, které by jí pomohly alespoň po dobu nemoci zraněné sestry. Pracovat je možné na dohodu i pracovní poměr. Pomůže i výpomoc na několik dní v měsíci. Bližší informace najdete u paní ředitelky Evy Černé (http://www.charitapraha4.cz).

Od 18. do 21. listopadu proběhne ve farním sále u sv. Fratniška další ikonopisecký kurz pod vedením Martina Damiana. Do konce prázdnin mají lidé z naší farnosti přednostní možnost přihlášení. Podrobnosti najdete na nástěnkách.

V těchto dnech jsme opět zaznamenali aktivitu skupiny, která se označuje jako SHINCHEONJI, CÍRKEV JEŽÍŠOVY SVATYNĚ STÁNKU SVĚDECTVÍ. O této skupině, která vykazuje znaky sekty, jsme vás už informovali začátkem roku 2020. V této chvíli usilují o zápis mezi registrovaná církevní společenství v ČR. Ačkoli se zapojují do mnohých společensky prospěšných aktivit, není jejich působení bez problémů.

Vzpomeňme na oběti invaze spojeneckých vojsk v roce 1968 do ČR.

Prosíme o intenzivní modlitbu za nového arcibiskupa i volby, které máme před sebou

Příští neděle je 21. v mezidobí

 

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

-------------------------------

kostelik+kcmt

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
František-zima
František-zima
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Velikonoce
Velikonoce
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další