Nedělní ohlášky 14. 8. 2022

Nedělní ohlášky 14. 8. 2022
13. 8. 2022, 15:00 | Doporučit

DVACÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Prázdninový pořad bohoslužeb.  V neděli jsou u sv. Františka mše v 8.00 a ve 20.00. V KCMT je pouze jedna mše sv. v 9.30. Během týdne jsou u sv. Františka mše sv. v úterý a v pátek, v KCMT ve středu, vždy v 18 h. 

Příležitost ke svátosti smíření během letních prázdnin: 30 min před každou mší svatou kromě nedělní 9:30 (tam případně na vyžádání po mši svaté) a během adorací ve středu v KCMT a v pátek u sv. Františka. Pozor, adorace jsou kratší, zpravidla končí v cca 19:00.

E-mailová adresa pro farního vikáře 18ExZf~cWkm%C97ea5pJ je od 1. 7. určena pro komunikaci s P. Jiřím Zemanem. Během prázdnin budou střídavě přítomni P. Michael a P. Jiří. Vzhledem k tomu, že tu bude P. Jiří nově, buďte mu, prosíme, nápomocní.

Od 21.9. do 14.12. bude v naší farnosti probíhat seminář ŽIVOT V DUCHU podle Ernesta Sieverse. Seminář je určen všem, kteří mají dojem, že se jejich duchovní život pohybuje v jakémsi kruhu, kteří touží po novém impulsu a nechtějí ve víře a farnosti jen přežívat, ale chtějí v ní žít. U proroka Ezechiela se píše: „A dám vám nové srdce a do nitra vám vložím nového ducha. Odstraním z vašeho těla srdce kamenné a dám vám srdce z masa.“ To Bůh přislíbil a my o to chceme v semináři s vámi a pro vás prosit.

S podporou našich kněží se v KCMT uskuteční od 21. září do 14. prosince dvanáct setkání, která se budou konat vždy ve středu od 19 do 21 hodin. Kapacita setkání je cca 40 osob, které během obnovy utvoří 8 skupinek. 
Seminář u nás ve farnosti, nebo ve spolupráci s dalšími společenstvími, již v minulosti v různých podobách proběhl. V poslední době, a ještě výrazněji po synodálních schůzkách, se v našich místních společenstvích začala objevovat touha po účasti či uspořádání této obnovy, a tak se pár lidí začalo za tuto věc modlit. V červnu bylo toto téma předloženo naší pastorační radě, která se záměrem jednohlasně souhlasila a připojila se k modlitbám. Příprav a vedení obnovy se ujal seminární tým tvořený pěti členy naší farnosti a k pomoci, službě a modlitbě jsou zváni i další spolupracovníci, kteří již mají s podobnou obnovou zkušenosti a chtějí být nápomocní.

Cílem účastníků obnovy je budování, prohloubení či obnova vztahu k Bohu, probuzení živé víry, znovuobjevení či přijetí charismat – darů Ducha ke službě. Seminář pomáhá k otevření se novému zakoušení působení Ducha svatého v našem životě.
Základem obnovy je denní rozjímání Písma, každý den zhruba 15 až 20 minut a 12 setkání v KCMT. Obsahem setkání je katecheze–svědectví, společná modlitba, rozhovor a sdílení nad texty Písma ve skupinkách. Čeká nás i bohoslužba pokání a smíření, modlitba za vnitřní uzdravení a modlitba o dary. V každé skupince bude moderátor.
Přihlašování bude možné od příští neděle a bude ukončeno 11. září. Na webu a na nástěnkách najdete potřebné informace, stejně jako kontakt na dotazy – 38zk2~l7VX~uT_j4Ys, tel.: 733 770 847. Z celého srdce vás zveme. Seminář už pomohl mnoha lidem zásadně prohloubit život s Bohem.

V případě, že už máte s podobnou obnovou či seminářem zkušenosti a rádi byste pomohli, prosím, nebojte se nám ozvat. Zároveň vás všechny prosíme, abyste se modlili. Za nás, za přípravy a průběh obnovy, za všechny služebníky a především účastníky. Buďme si navzájem požehnáním. Amen

Příběhy z vlčího batůžku! Prázdninový seriál videopříběhů pro děti na  https://www.youtube.com/c/Vlčídoupě

Příští neděle je 21. v mezidobí
Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Manželské večery 2023

manželské večery

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2022-23

Příprava na manželství 2022-23

2022-Zindulkovi-příprava

František-zima
František-zima
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Popeleční středa
Popeleční středa
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další