Nedělní ohlášky 13. 9. 2020

Nedělní ohlášky 13. 9. 2020
12. 9. 2020, 15:09 | Doporučit

DVACÁTÁ ČTVRTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Instruktáž k liturgickému chování a přijímání.

Ve středu v 17 h. bude zpovědní den pro děti po prázdninách, po kterém následuje mše sv. na zahájení katechetického roku.

V sobotu zveme na setkání ministrantů na faře u sv. Františka (od 9.00–11.00).

Také v sobotu v 15.15 se u kostela sv. Františka koná akce "Zažít město jinak". Těšit se můžete na dobrý čaj, něco na zub a posezení v trávě. Vezměte si vlastní hrníček na čaj a deku nebo karimatku na sezení. Díky souboru Musica pro Sancta Cecilia váš čeká hudební zážitek a něco bude připraveno také pro děti.

Na 13.45 sháníme 4 ochotné lidi na postavení přístřešků, další na pomoc s přípravou čaje, uvítáme upečení nějakých dobrot k čaji a na závěr bychom potřebovali 4 lidi na úklid (od 18 hodin). Pomocníky prosíme, aby se nahlásili u P. Františka. 

Příští neděli se v 15 hodin koná odpolední tančírna s kapelou Hvězdný prach.

Středeční zpovídání bude probíhat od 23.9. v kanceláři č. 2 (za kavárnou).

V sobotu 3. října vás zveme na Farní den. Letos díky koronavirové epidemii bude probíhat jinak, než jsme byli zvyklí. Více informací bude brzy k dispozici. 

Minulý týden jsme se začali opět setkávat 'spolu s Biblí v ruce'. Od úterý 15. září se, vzhledem k epidemiologické situaci, operativně přesuneme zase na Skype. Pokud jste měli dříve technické potíže, zkusme se s nimi teď společně vypořádat. Spojení přes skypové jméno: pav.ta.h  Témata, na kterých jsme se minulé úterý domluvili: krátce se podíváme na pravidla pro výklad biblických textů a pak se budeme věnovat biblickým souvislostem velkých liturgických svátků. V případě potřeby se obraťte na Pavlu Editu, aby vám řekla, jak na to: pavla.edit@gmail.com.

Pravidelná Setkání nad evangeliem se konají každý čtvrtek v 18.00 na faře u sv. Františka.

Hledáme ochotné duše, které by občasně vypomáhaly s malými zahradnickými pracemi kolem KCMT, abychom měli pěkné prostředí kolem našeho kostela i uvnitř v átriich. Momentálně se o to starají pouze 1 až 2 osoby. Ideální by bylo, kdyby se sešlo alespoň 5 lidí a práci by si rozdělili. Kdo by byl ochoten pomoci, přihlaste se prosím v kanceláři KCMT. 
 
Od 26. do 29. listopadu se bude na faře u sv. Františka opět konat ikonopisecký kurz s Martinem Damianem. Podrobnosti hledejte na nástěnkách.
 
Bedýnka před oltářem (už zas)?
Současná situace s omezeními díky covid-19 nás vzájemně velmi izoluje a leckdo zůstává v bytě či domě sám se svou rouškou. Občas i ve strachu nebo bez přátel.
Nabízíme tedy všem, kteří chtějí, aby hodili své jméno a kontakt do bedýnky před oltářem a pak si vylosovali někoho jiného. Možná se potkáte na procházce, možná vyrazíte na společný výlet, možná se stanete přáteli na život a na smrt, možná najdete svého životního partnera a možná si jen zavoláte.  Hlavně nebude nikdo sám. To, že budete mít někoho, s kým se seznámíte, se nám bude hodit i o farním dnu, který letos budeme muset slavit trochu jinak.
 

Zveme vás do kavárny. Dnes se můžete těšit na novinku – nealkoholické mojito. Z dortů si můžete vybrat tvarohový dort s malinami, bezlepkové malinové brownies, medovník nebo višňový koláč s máslovou drobenkou. Kavárna bude od příštího týdne otevřená i ve všední dny, konkrétně v pondělí a úterý od 15.30 do 21.30 a ve středu v 15.30 až 20.00.

Po 2. mši v KCMT – prosíme o naštosování židlí po 5 kusech. 

Příští neděle je 25. v mezidobí
Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Velikonoce
Velikonoce
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT z dronu
KCMT z dronu
František-zima
František-zima
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další