Nedělní ohlášky 13.3. 2022

Nedělní ohlášky 13.3. 2022
12. 3. 2022, 15:00 | Doporučit

DRUHÁ NEDĚLE POSTNÍ

Bratři a sestry, během pandemie mnoho lidí z obavy z nákazy opustilo pravidelnou zpovědní praxi, která je, koná-li se správným způsobem, životně důležitá pro lidský i duchovní růst a zrání pro Boží království. Zveme vás tedy k obnovení této praxe již během postní doby.

Není třeba čekat na zpovědní dny, které, dá-li Bůh, letos opět proběhnou. Jeden bude pro děti a mládež ve středu 30.3. 2022 od 16:30 do 17:55 se dvěma až třemi zpovědníky a druhý pro dospělé 6.4. 2022 od 16:00 do 20:30 s cca osmi zpovědníky.

Dnešní sbírka je věnována na mládež a podporu Celostátního setkání mládeže v Hradci králové.

Půst s Božím slovem

Místo účtu u Sberbank farnost uzavřela novou smlouvu o zřízení účtu s bankou Creditas – č.ú. 104782676/2250. Prosíme proto, abyste všichni, kdo posíláte jakékoli dary či platby na účet Sberbanky, změnili své nastavení platby a posílali je na nový účet.

Popeleční středou začala postní sbírka do postních kasiček. Ty si můžete vzít před sakristií. V letošním roce vás pracovníci Charity žádají, abyste výtěžek z postniček věnovali na pomoc postiženým válkou na Ukrajině.

Ve středu se bude zpovídat až od 17:00.

Ve čtvrtek se opět sejdeme nad nedělním evangeliem na faře v 18:00 s P. Františkem.

Každou postní středu po mši sv. vás zveme na postní duchovní obnovu, při které vám nabídneme úvahy nad Božím slovem. Rádi bychom vás povzbudili  a vybavili potřebným, abyste pak Boží slovo opravdu sami s užitkem mohli číst.

Příští sobotu 19.3. se bude konat dobroden od 8:30. Prosím, přijďte pomoci s úklidem a opravami, práce se nakupilo hodně a bude se nám hodit i mužská síla. Na nástěnkách najdete plakátek, s čím vším můžete pomoci.

Čtvrtek, 31. března 19:00–20:00 vás zveme na ZMT: s M. Duffkovou, abstinující alkoholičkou, o závislosti. Tabuizovanou skupinu tvoří ženy s malými dětmi, které pijí doma.
 
V příštím týdnu bude kavárna otevřena z důvodu jarních prázdnin pro Prahu 6–10 jen v neděli. Příští neděli vám kavárna nabídne dezerty podle ukrajinských receptur a minimálně 30% z tržby bude věnováno na humanitární pomoc Ukrajině
 
Dnes vás kavárna zve na mnoho dobrot. V knižním obchůdku najdete nové pěkné knihy, např. Křížovou cestu Via Crucis od P. Halíka nebo knihu Svátost smíření ve světle Ducha svatého, kterou jste minule vykoupili.
 
Od pondělí se uvolňují předpisy shromažďování a užívání roušek. Nás se to týká tak, že roušky již nosit na bohoslužbách nemusíme, ale kdo chce může. Pozdravení pokoje též další omezení nemá. Máme, ale velkou prosbu, dodržujme zdravá higienická pravidla a nezlobme se na ty, kdo ještě roušku nosí a ti druzí zase nenosí a stejně tak s pozdravením pokoje. Rozhodně však všechny zveme k účasti na bohoslužbách, pokud se k tomu ještě někdo nerozhoupal.

židle zůstávají

Příští neděle je 3. postní

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Slovo biskupů k uvolňování pandemických opatření

Drazí věřící, sestry a bratři, 
díky zlepšené pandemické situaci schválila česká vláda další uvolnění protiepidemických opatření a od pondělí 14. března nebudou v kostelích respirátory povinné. Při této příležitosti opětovně děkujeme všem, kteří v těžké době sloužili nemocným, i všem, kteří přijali nepříjemná omezení, a tak pomohli přibrzdit šíření nemoci.
        Obracíme se na všechny věřící, kteří kvůli pandemii omezili svou účast na bohoslužbách v kostelích a prožívali bohoslužby prostřednictvím sdělovacích prostředků, s pozváním do kostela. Děkujeme všem technikům, kteří v těžké situaci obětavě sloužili a umožnili mnohým věřícím účast na bohoslužbě aspoň na dálku. Často nám to připomínalo, že je to jako být pozván na svatební hostinu, a dívat se jen na dálkový přenos. Plné prožívání mše svaté vyžaduje osobní přítomnost, společenství víry a nabízí účast na eucharistické hostině.
         Doba postní, do které jsme vstoupili, je dobou očišťování, pokání a přípravy na Kristův velikonoční dar nového života. Zařaďme do svých programů i svátost smíření, řádnou zpověď, třeba i po delší době. Svou ochotu začít nově žít s Kristem ukažme i tím, že pozveme svoje blízké nebo nabídneme pomoc těm, pro které je obtížné se do kostela dostat. V rámci nápravy způsobených škod věnujme velkou pozornost dětem, které zvláště potřebují příklad praktické víry rodičů i zájem farnosti k vybudování osobního přátelství s Kristem.
           Při bohoslužbách obnovme pozdravení pokoje, přinášení obětních darů a znovu umožněme přijímat eucharistii i do úst všem, kteří si to přejí. Nejpozději 
od velikonoční vigilie vrátíme svěcenou vodu do kostelních kropenek. 
Kéž nám dobře prožité velikonoční svátky pomohou i v náročných situacích žít jako svědkové vítězného Krista.
Vaši čeští a moravští biskupové

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Popeleční středa
Popeleční středa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
František-zima
František-zima
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další