Nedělní ohlášky 15.2.2015

14. 2. 2015, 15:00 | Doporučit

6. Neděle v mezidobí

Chtěl bych poděkovat všem, kdo se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě valentýnského večera pro manželské páry a včerejší masopustní veselice. 

Ve středu je Popeleční středa. Mše sv. s udílením popelce bude v 18 h. v KCMT. Po mši sv. bude možné strávit ještě hodinu času modlitbou v duchu charismatické obnovy při příležitosti 48. výročí vylití Ducha svatého v Duquesne (počátek charismatické obnovy v katolické církvi).

Ve čtvrtek 19. 2. se koná první postní duchovní obnova - přednáška Mons. Tomáše Holuba o "šedé zóně v duchovním životě" v rámci cyklu Zastavení u Matky Terezy. Postní duchovní obnova se bude konat každý čtvrtek po mši sv. v KCMT, jednotlivá témata najdete na nástěnkách. 

Pobožnosti křížové cesty budou probíhat ve středu od 17.15 v KCMT a v pátek také od 17.15 u sv. Františka. První křížová cesta bude příští pátek u sv. Františka. Je zvykem v naší farnosti, že křížové cesty vedou různá zdejší společenství, zvažte prosím svoje časové možnosti a zapište se do tabulky na nástěnce u sakristie.

Hledáme nového člověka, který by mohl vést modlitbu růžence před 1. mší sv. v neděli v  KCMT. Kdo z vás by měl zájem, zapište se prosím v sakristii.

Pátek 20. února 2015 v 16 hodin  se koná vycházka pro seniory. Můžete navštívit kostel sv. Terezie z Lisieux v Kobylisích. Jedná se o chrám architekta Čeňka Vořecha, žáka Jana Kotěry, postavený v roce 1937 a přestavěný v r. 1999 architektem Václavem Maškem. Provede nás místní pan farář P. Josef Brtník. Pan farář nám také řekne něco o sv. Terezii a o Donu Boscovi.

Pastorační rada se shodla, že naše adorace po mši sv. budeme věnovat na úmysl evangelizace Jižního Města, a to v rámci přípravy na Dny víry, které v Praze proběhnou od 30. 5. do 6. 6.

Dny víry se budou naší farnosti velmi týkat - bude u nás působit misijní skupina vedená bratřími Dominikány. Aby však mohla vůbec nějaká misie proběhnout, je třeba opravdu promodlit či "omodlit" náš prostor. Proto mám na nás všechny jednu jednoduchou, doufám že až nenásilnou, prosbu. Před oltářem jsou namnoženy ulice naší městské části a vás chci pozvat k tomu, abyste si každý, ať už jako jednotlivec nebo jako celá rodina, utrhli lístek s ulicí a až do skončení dnů víry se za tuto ulici modlili. Do mapy, která je v komunitním centru před obětním stolem, můžete zapíchnout špendlíček do té ulice, za kterou se modlíte. Třeba do té ulice i zajděte na procházku a pomodlete se za její obyvatele. Bez modlitby nic nepůjde.

Setkání Život z víry - se koná vždy ve středu v 19 h. Je otevřeno každému, kdo má zájem seznámit se nebo prohloubit své znalosti o základních pravdách vyznání víry a katechismu.

V obchůdku si můžete zakoupit další sadu misálků "Liturgie pro děti" včetně šanonu, do kterého si děti mohou sešitky zakládat.

Příští neděle je 1. Postní

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Velikonoce
Velikonoce
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
František-zima
František-zima
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Popeleční středa
Popeleční středa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další