Ohlédnutí za Kurzem ALFA 2022

Ohlédnutí za Kurzem ALFA 2022
1. 6. 2022, 23:02 | Doporučit

Kurz ALFA probíhal u nás ve farnosti letos od 30.3. do 8.6. Od toho minulého uběhly téměř 3 roky a je čtvrtý v pořadí od roku 2016. Už u nás ale tyto kurzy byly i dříve, pod vedením o. Slavíka.

Co ALFA je? Stručně, jde o 12 setkání, z toho jedno víkendové, kdy se hosté kurzu mají možnost seznámit s tím proč, čemu a jak věří křesťané. Ve skutečnosti jde o mnohem, mnohem víc. Posuďte sami …

 

Co všechno jsme spolu s hosty prožili?

Každý večer jsme se výborně navečeřeli, dětí některých hostů se ujala hlídací teta a my ostatní jsme spolu shlédli videopromluvu nebo si ji poslechli naživo. Každý večer měl jiné, předem dané téma. Na závěr jsme si ve skupinkách mohli při moučníku povídat o tom, co jsme slyšeli, ptát se nebo jen tiše naslouchat druhým. Některá setkání byla velmi speciální a strávili jsme spolu také víkend mimo Prahu. Účastníci se na vlastní kůži potkali s přímluvnou modlitbou, s uzdravením, s prosbami o Ducha svatého. Měli jsme možnost se za těch pár týdnů poznat s báječnými lidmi, v příjemné, nenásilné atmosféře a ve štědrém zázemí našeho KCMT. Líbilo se nám moc i v klášteře v Tuchoměřicích, pod křídly komunity Chemin Neuf.

Toto všechno by ale nikdy nemohlo proběhnout bez Hospodina, který si nás všechny do tohoto díla pozval.

Pozval naše hosty. Na začátku mělo o kurz zájem 20 lidí a zahájilo ho 15 z nich. Dokončilo ho 12 hostů. Hlídali jsme 3 děti a 2 další během Alfy přibyly.

Pozval si i nás 7 lidí nejužšího týmu a mnoho dalších dobrodinců v pozadí. A už vůbec by se to nepovedlo bez spousty vás farníků i mimofarních. Pojďme si to zrekapitulovat. 7 nás z týmu zastávalo nejrůznější pozice a to každé setkání – modlitba, propagace, přípravy před zahájením, přípravu prostor i úklid, nákupy, designe prostor a floristika, vaření, pečení, servis během setkání, zpěv i hra na nástroj, obsluha techniky, moderování, komunikace s farností i se světem, koordinace toho všeho. S mnohým i dalším pomáhali lidé v pozadí, někdo pravidelně, někdo třebas jen jednou – příprava prostor, příprava před jídlem a servis / 7 lidí, úklid prostor a po jídle, v kuchyni / 4 lidé, vaření a pečení / 15, hlídání dětí / 6, účetnictví a propojení s vedením farnosti / 3, hudba, chvály / 2, moderování / 4, přednášející / 2, přímluvná modlitba / 6, stálá modlitební podpora / více než 50 dobrých duší. A v neposlední řadě i dárci a rodinní příslušníci těchto všech mají lví podíl svou štědrostí a trpělivostí. Zázemím je i národní kancelář kurzů ALFA, která nás podporuje modlitbou, materiály i formací.

To vůbec není málo dělníků na Jeho vinici, že?

To díky vám všem se mohli naši hosté, a nejen oni, potkat s Pravdou a Láskou, s živým Kristem. To je to, proč to má smysl. Protože máme Boha, máme Naději, máme Útočiště, máme Spásu, máme velké bohatství … poklad … a ten je k ničemu, pokud se o něj nedělíme. Nestačí si ho zakopat na vlastní zahradě. Abych z něj mohla mít užitek já, musí z něj nejdřív dostat i druzí …

Přestože většina z nás z týmu už má za sebou několik Alf, pořád se učíme a objevujeme, pořád čelíme novým výzvám. Letos to bylo třeba hlídání dětí, které jsme vlastně původně nezamýšleli, ale díky kterému se kurzu mohli zúčastnit dva celistvé páry a taky společný výjezd mimo Prahu. Nová pro nás byla i zkušenost to vše zvládnout v menším týmu, z čehož 2 z nás se připojili nově. Díky tomu jsme zakoušeli i obrovskou radost z propojení s pomocníky mimo tým. Celý kurz také proběhl v napětí a těšení se na miminka. Co ale není úplně nová zkušenost je to, že na kurz zdaleka nepřicházejí jen nevěřící či hledající. Stále častěji a ve větším počtu jsou našimi hosty lidé, kteří již křesťanské prostředí znají a již se nějakým způsobem účastní na životě církve. Přesto jim evidentně něco chybí. Často společenství, přijetí v tak velké farnosti, jakou jsme a díky tomu odvaha se sami zapojit, jindy formace či uzdravení minulosti a především osobní setkání s Kristem jako přítelem. To je velká výzva pro nás všechny, i pro vás. Vždyť naším největším povoláním je Láska a když milujeme, pak to Dobro co máme, chceme i pro všechny milované.

Každá ALFA je trochu jiná. Je to lidmi. Každý z nás je jiný, všichni jsme výjimeční a VŠICHNI jsme Bohem milovaní! Já i on a ty taky. Všichni rosteme. Nejen naši hosté, ale i my v týmu, všichni pomocníci a rostete i vy všichni … celé naše společenství. Obohacujeme se, učíme se, uzdravujeme se …  navzájem … a tím roste Jeho království mezi námi a v nás.

A co nás čeká nyní? Nás všechny. Věříme, že další společné chvíle - nad Biblí, na farních akcích, ve společenstvích, ve chválách a možná i na přípravě některého z dalších kurzů …

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Příprava na manželství 2022-23

Příprava na manželství 2022-23

plakát zima-jaro 2023

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Velikonoce
Velikonoce
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
František-zima
František-zima
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další