Boží slovo si svého posluchače najde

Boží slovo si svého posluchače najde
4. 2. 2021, 08:11 | Doporučit

Tohle nedělní ráno nás všechny doma probudil před osmou  hlásek nejmladšího devítiletého synka a radostně oznamoval, že dnes vybírá on. Myslel tím nějakou on line mši svatou. Ti tři starší si chtěli přispat, ale jeho nadšení, že se dostal doma ke slovu a vybírá, je přimělo se sejít a on už chystal připojení. 

Jenže, připojit obraz šlo a zvuk ne. Takže jeho vybraná osmá mše sv. od sv. Františka nešla použít. Zklamaně si zalezl do kouta za klavír a šel trucovat. Měl tam schovaný zelený zvoneček, co s ním zvoní při on line proměňování. Jinou vybírat nechtěl a tak tatínek převzal aktivitu a vybral on. Už byla bohoslužba slova skoro u konce a já si všimla, že tam schovaný nemá jen svůj zvoneček, ale taky tablet a sluchátka na uších. Vcelku rychle mě to zvedlo, říkala jsem si, vůbec nejspíš liturgii neposlouchal, kdo ví, jakou blbost našel. Ne, všechny nás překvapil, sundal sluchátka a převyprávěl nám, jak to bylo s denárem a těmi, co jim musel Ježíš vysvětlit, komu co patří! Našel si katechezi pro děti z KCMT a celou dobu si ji poslouchal. 
0097-Michael-2017-NZVčera si v posteli zase otevřel od Vás dětskou katechezi. A bylo to blahoslavenství. To mě ovšem dostal. Protože jsme ten den měli výročí svatby a jako evangelium jsme si tenkrát vybrali právě blahoslavenství. Vyslechla jsem si ho s ním místo večerní pohádky. Chvíli bylo ticho, někdy se nemusí mluvit lidským hlasem a v těch postavách na chodovském kopci si nás Boží slovo najde a je zcela zřetelné. Jsou to lidé, kteří jsou nám svěřeni a odráží slova blahoslavenství, přislíbení garantované Kristem. Jsou kolem nás chudí, plačící, ti co mají čisté srdce…děkuji Kristu za každý kousek dobra v nich? Večerní prosba byla na světě: Dobrý Bože, děkujeme Ti za každého z nás, dávej nám dostatek dobrých nápadů a otevřené srdce, jak Ti v druhých posloužit.
Děkujeme těm, co  dětské katecheze připravili, boží Slovo si už svého posluchače našlo!
Z Telče vděčná maminka.

Poznámka: autorka mailu slouží pacientům jako sestra spolu se svým mužem, praktickým lékařem, ve velkém obvodě na Vysočině.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Popeleční středa
Popeleční středa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Velikonoce
Velikonoce
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
František-zima
František-zima
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další