Boží slovo si svého posluchače najde

Boží slovo si svého posluchače najde
8. 3. 2022, 08:11 | Doporučit

(repríza z 4.2. 2021)

Tohle nedělní ráno nás všechny doma probudil před osmou  hlásek nejmladšího devítiletého synka a radostně oznamoval, že dnes vybírá on. Myslel tím nějakou on line mši svatou. Ti tři starší si chtěli přispat, ale jeho nadšení, že se dostal doma ke slovu a vybírá, je přimělo se sejít a on už chystal připojení. 

Jenže, připojit obraz šlo a zvuk ne. Takže jeho vybraná osmá mše sv. od sv. Františka nešla použít. Zklamaně si zalezl do kouta za klavír a šel trucovat. Měl tam schovaný zelený zvoneček, co s ním zvoní při on-line proměňování. Jinou vybírat nechtěl, a tak tatínek převzal aktivitu a vybral on. Už byla bohoslužba slova skoro u konce a já si všimla, že tam schovaný nemá jen svůj zvoneček, ale taky tablet a sluchátka na uších. Vcelku rychle mě to zvedlo, říkala jsem si, vůbec nejspíš liturgii neposlouchal, kdo ví, jakou blbost našel. Ne, všechny nás překvapil, sundal sluchátka a převyprávěl nám, jak to bylo s denárem a těmi, co jim musel Ježíš vysvětlit, komu co patří! Našel si katechezi pro děti z KCMT a celou dobu si ji poslouchal. 
0097-Michael-2017-NZVčera si v posteli zase otevřel od Vás dětskou katechezi. A bylo to blahoslavenství. To mě ovšem dostal. Protože jsme ten den měli výročí svatby a jako evangelium jsme si tenkrát vybrali právě blahoslavenství. Vyslechla jsem si ho s ním místo večerní pohádky. Chvíli bylo ticho, někdy se nemusí mluvit lidským hlasem a v těch postavách na chodovském kopci si nás Boží slovo najde a je zcela zřetelné. Jsou to lidé, kteří jsou nám svěřeni a odráží slova blahoslavenství, přislíbení garantované Kristem. Jsou kolem nás chudí, plačící, ti, co mají čisté srdce… děkuji Kristu za každý kousek dobra v nich? Večerní prosba byla na světě: Dobrý Bože, děkujeme Ti za každého z nás, dávej nám dostatek dobrých nápadů a otevřené srdce, jak Ti v druhých posloužit.
Děkujeme těm, co  dětské katecheze připravili, Boží Slovo si už svého posluchače našlo!
Z Telče vděčná maminka.

Poznámka: autorka mailu slouží pacientům jako sestra spolu se svým mužem, praktickým lékařem, ve velkém obvodě na Vysočině.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2022-23

Příprava na manželství 2022-23

2022-Zindulkovi-příprava

Velikonoce
Velikonoce
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
František-zima
František-zima
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další