První svaté přijímání - děti

První svaté přijímání - děti
8. 9. 2022, 12:40 | Doporučit

K prvnímu svatému přijímání přistupují lidé pokřtění jako děti ještě ve školním věku. U dospělých, kteří byli pokřtěni v dospělosti, se váže první svaté přijímání na den přijetí křtu a biřmování, neboť přijetí eucharistie patří mezi iniciační svátosti.

V naší farnosti se děti připravují k prvnímu přijetí eucharistie zpravidla v období 2.-3. třídy (vyjímečně jindy) a to po té, co absolvovali alespoň jeden rok náboženství ve farnosti. Důvody jsou prosté.

1. Děti potřebují společenství svých vrstevníků. Je velmi cenné, aby se k tak krásné svátosti připravovaly děti pokud možno už s nějakými vazbami. Jeden z názvů pro přijetí eucharistie je communio - spolu-v jednotě a s tím společenství jednoznačně souvisí.

2. Společenství, které děti během přípravy vytvářejí, je i další skládačkou do mozaiky poznávání Boha. Pokud chcete, aby vaše děti žily jako Kristovi učedníci a směřovaly ke svatosti, tak je dobré jim v tom pomoci. Podobně  jako nebude dobrý fotbalista nebo baletka bez tréninku, tak ani křesťan bez touhy a snahy více poznávat Boha. 

3. Pokud chceme, aby se děti do kostela těšily a vy rodiče s nimi nemuseli případně zápasit  (zda jít či nejít na mši), je vyhlídka na setkání s kamarády jednou z nejlepších pomocí.

4. Aby skupina mohla pracovat pokud možno celistvě, jsou důležité předchozí dobré vztahy mezi dětmi. Umění číst a psát, aby katecheté nenaráželi v této věci na zbytečné limity dané věkem či docházkou do školy.

Rádi bychom vám rodičům tímto způsobem pomohli ve víře děti doprovázet, ikdyž jste to primárně u křtu svých dětí slibovali vy.

V průběhu roku se děti též připravují na svátost smíření, kterou absolvují dříve než jdou k 1. sv. přijímání. Podrobnosti, kdy a kdo náboženství vede, hledejte v sekci: Náboženství - katecheze.

------------------------

Mše svatá je zpřítomněním Ježíšovy oběti - jeho smrti na kříži a zmrtvýchvstání, v naší době. Uskutečňuje se při ní pro nás dílo našeho vykoupení. Také je to jeho velikonoční hostina, v níž se nám dává za pokrm, duše se naplňuje milostí a dává se nám záruka budoucí slávy. Eucharistie je zdrojem a vrcholem celého křesťanského života. Obsahuje celé duchovní dobro církve, Krista samého.
Ježíš v eucharistii není přítomný materiálně, je však přítomný osobně, neviditelně, skutečně. Celý Kristus je přítomný jak v podobě chleba, tak v podobě vína.

Z praktických důvodů se při katolické bohoslužbě podává pouze eucharistický chléb. „Podobojí" (Tělo a Krev Kristova) jen při zvláštních příležitostech. Jednu hodinu před přijetím těla Kristova se má dodržovat eucharistický půst. Voda a nezbytné léky půst neruší.

 

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Manželské večery 2023

manželské večery

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2022-23

Příprava na manželství 2022-23

2022-Zindulkovi-příprava

sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Popeleční středa
Popeleční středa
Velikonoce
Velikonoce
František-zima
František-zima
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další