Končím s pomáháním

Končím s pomáháním
25. 12. 2020, 01:37 | Doporučit

Ga 6, 1-10

H. V. L.:  Jirka si „kroutil civilku“ u obecního úřadu. Když brzy ráno vstal a došel do obchodu, již měl nachystáno několik kabel plných nákupu. Ty potom odnesl do nedalekého domova důchodců.

Jak je dopravil jejich majitelům, spěchal ke škole hlídat přechod přes silnici, aby se rozdováděným dětem nic nestalo... Odpoledne vedl ve škole trénink fotbalu, kde se snažil naučit chlapce hrát na hřišti i v životě fér. Jakkoli užitečnou práci dělal, netěšila ho. Nikdo mu za ni ani slůvkem nepoděkoval. Nikdo se o jeho práci nezajímal, všichni ji brali jako samozřejmost, kterou někdo dělat musí. Když se jeho civilní služba chýlila ke konci, nabídli mu, aby svoji práci dělal dál, teď už za normální plat. Jirka se ale rozhodl, že všeho nechá.

Velmi často se stává, že se výsledek nebo reakce na naši snahu objeví až po dlouhé době. A většinou je to v okamžiku, kdy to nejméně čekáme. Něco podobného se stalo jedné učitelce náboženství. Vzpomněl si na ni její žák, který ležel po nehodě v nemocnici. Když bylo zřejmé, že svým zraněním podlehne, požádal kněze, aby jí napsal dopis. Chtěl, aby jí za něho poděkoval. „Děkuji, neboť díky vaší výuce umírám jako křesťan.“ Kněz dopis napsal a ani ne za měsíc mu přišla odpověď. „Přesně před měsícem jsem dala ve škole výpověď. Mladé chlapce jsem učila mnoho let a za celou tu dobu jsem nevěděla, zda je moje práce k něčemu dobrá. Odpověď nepřicházela, a proto jsem toho nechala. Ale váš dopis všechno změnil. Požádala jsem, aby moji rezignaci stáhli. Bůh se nade mnou smiloval a poslal mi odpověď.“

Pokud celý život jen pomáháte a začínáte být unavení, protože nevidíte žádný výsledek, pořádně si rozmyslete, než se rozhodnete všeho nechat. Bůh slíbil, že „neochabnete-li, budete sklízet v pravý čas“ (Ga 6, 9).

Užitečnost naší práce měří Bůh a ne díky našich bližních.

Překlad: Eva Sobotková, Lukáš Bajer, Deník mladých, roč. 10, č. 6, s. 41

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Velikonoce
Velikonoce
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
František-zima
František-zima
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další