Červíci

Červíci
2. 9. 2019, 00:05 | Doporučit

Mt 9, 27-38

Jistá mladá žena se vrátila z jedné rozvojové země, kde pomáhala při stavbě studní. Obyvatelé této země trpěli z nedostatku kvalitní pitné vody různými nemocemi. Když vyprávěla o svých zkušenostech skupině studentů, jeden z nich se zeptal: „Co bylo pro vás nejodpornější věcí, kterou jste tam jedla?“

Zorničky mladé ženy se rozšířily vzrušením, když odpovídala: „Jednou večer jsme při světle malé lampy jedli syrové ryby. Když jsem na chvíli přestala jíst, ucítila jsem, že se jídlo v mých ústech hýbe. Naklonila jsem se blíž ke světlu, abych se lépe podívala na to, co jím. Ryby byly plné červíků!“ Když to dořekla, všichni utichli. Potom se kdosi ozval: „A co jste udělala?“ Žena se usmála: „Když jsem se podívala kolem sebe, uvědomila jsem si, že se všichni vesničané na mě dívají a čekají. Tak jsem to spokla.“ „Proč?“ zeptalo se jedno děvče nechápavě. Žena s úsměvem vysvětlila: „Kdybych nesnědla jídlo, které pro mě připravili, jak bych mohla chtít, aby pili vodu ze studní, které jsme my stavěli? Tím, že jsem s nimi jedla, jsem v první řadě upevňovala vztah důvěry s jejich společenstvím.“ Jasné určení cíle pomáhá překonávat překážky, zaměřit se na konečný efekt, plánovat a praktikovat vhodnou strategii. Skutečnost, že práce je těžká, nepohodlná, či dokonce odporná, se stává nepodstatnou, jestliže má člověk před ocima to, čeho chce dosáhnout.

Pán Ježíš Kristus měl také jasný cíl: “Já jsem přišel, aby měli život a měli ho v hojnosti.“ ( Jn 10, 10 ) A každá potřeba, kterou naplnil, každý div, který učinil, každá oběť, kterou přinesl, směřoval k jedinému cíli – ke smíření člověka s Bohem.

Bůh má stejný program i pro lidi, kteří Mu patří. Chce, aby náš život byl životem služby. Aby naše rozhodnutí byla zaměřena na věčnost. On nám k tomu dodá odvahu i sílu: „Neboj se, vždyť já jsem s tebou, nerozhlížej se úzkostlivě, já jsem tvůj Bůh. Dodám ti odvahu, pomocí ti budu, budu tě podpírat pravicí své spravedlnosti.“ (Iz 41, 10)

Láska k Bohu nadlehčuje i ta nejtěžší břemena.

D.P. Deník mladých, roč. 7, č. 35, r. 1997, s. 10

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu
KCMT z dronu
František-zima
František-zima
Popeleční středa
Popeleční středa
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Velikonoce
Velikonoce
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další