Křest dítěte

Křest dítěte
1. 9. 2020, 22:10 | Doporučit

Vznik nového života je vždy novým zázrakem. U jeho počátku je vždy Bůh. Rodičovství je spoluúčastí člověka na tvůrčí moci Boží. Bůh staví člověka na tuto Zemi a dává mu určité poslání. Starost o něho svěřuje především rodičům. Křest je znamením, že na začátku života, i života vašeho dítěte, stojí Bůh. Bohu a jeho cílům zasvěcujeme své dítě. Předpokladem pro křest je tedy praktikovaná křesťanská víra alespoň jednoho z rodičů. 

Jakáže tedy Víra?

Víra v osobního Boha, původce a stvořitele všeho, který vstoupil do lidských dějin poznamenaných zlem skrze svého Syna Ježíše Krista. Víra, která dává smysl lidskému životu. Ve víře není lidský život dílem náhody, ale je zakotven v jistotě, která se opírá o Boha, který je počátek i cíl života.

Čeho je ke křtu dále třeba:

  • Křest musí domlouvat rodiče, nikdo jiný. Přijďte, zatelefonujte, zamejlujte tedy rodiče včas a předem dohodneme křest vašeho dítěte, aby se mohlo stanovit vhodné datum a domluvit příprava na křest dítěte. I v případě, že je jeden z rodičů nepraktikující či nevěřící, je nesmírně důležité, aby krátkou přípravou na křest prošli oba rodiče.
  • Vyplňte, prosim, tento formulář (dokument MS Word) formulář podle rodného listu a oddacího listu a pošlete zpět na emailovou adresu: farar@kcmt.cz

  • Vaše dítě má mít kmotra nebo kmotru (jsou-li dva, tak muž a žena), kteří vám mají pomáhat především při jeho náboženské výchově, což předpokládá jejich praxi víry. A kteří se ho případně ujmou v mimořádné situaci, kdybyste se vy nemohli o ně starat.
  • Ke křtu se musí dostavit s dítětem rodiče a příslušný kmotr či kmotři znalí pravd víry, žijící s Kristem a pro Krista (tj. pokřtěn, biřmován, přistupující k ostatním svátostem a je-li žijící v manželství, pak také církevně sezdán).
  • Rodiče, kteří chtějí pokřtít své dítě v jiné farnosti, mají k tomu mít souhlas vlastního faráře podle místa bydliště (ne trvalého, ale faktického).
  • U rodičů, kteří nesplňují parametry praxe křesťanské víry, je třeba se potkat s knězem a situaci probrat, proč či jak situace vznikla. Mnoho situací je možno řešit, ale není to v běžném povědomí.
  • To, co nejde řešit je, když rodiče nechtějí praktikovat víru, nebo křest chtějí jen kvůli babičce a pod.
Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

-------------------------------

kostelik+kcmt

Sčítání lidu 2021

scitani upravene

Příprava na manželství 2020-21

2020-21-Příprava na manželství-Zi

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu
KCMT z dronu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Popeleční středa
Popeleční středa
František-zima
František-zima
Velikonoce
Velikonoce
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další