Zazní česká a italská duchovní hudba období baroka a klasicismu v podání varhaníka Martina Šmída a sopranistky Magdaleny Šmídové Turchichové.
Barokní varhanní positiv pochází z kostela v Lidicích z roku 1719. Po vypálení lidického kostela nacisty je to jeho asi jediná zachovalá hmotná památka. Nástroj byl zrestaurován v dílně Filipa Turchicha a bude sloužit jak při bohoslužbách, tak při koncertech.
Historie: Barokní pozitiv pochází z lidického kostela, kam byl postaven v letech 1719–20. V lidickém kostele se stavěly empory a kůr v r. 1717, r. 1719 je v účtech velký sumární výdaj za interiér, r. 1721 zbývalo zaplatit za varhany 10 zl. Na základě srovnání s dalšími nástroji připisujeme autorství Martinu Leopoldovi Nedvědovi, slánskému varhanáři původem z Rynholce. R. 1751 byl nástroj prodán do Svrkyně, v Lidicích si postavili varhany nové. Po vypálení lidického kostela nacisty je to asi jediná zachovalá hmotná památka.
Nástroj byl renovován r. 1846 Josefem Suchým ze Slaného (účetně i podle nápisu uvnitř), v 1. pol. 20. stol. se upravuje uzpůsobení (doplnění) vzduchové soustavy ke šlapání a transfer do Budeniček. Více v článku ve FCHODOVINÁCH.
Vybrané dobrovolné vstupné bude použito na náklady spojené s renovací nástroje.
Koncert se koná v rámci Dnů Prahy 11.
Koncertu v 18.30 předchází slavnostní odhalení sochy Hladový a žíznivý kanadského sochaře Tima Schmalze u věže KCMT.