Kteří kněží sloužili v naší farnosti?

Kteří kněží sloužili v naší farnosti?
7. 6. 2020, 01:10 | Doporučit

Historie farností je chca nechca vždy spjata s jednotlivými kněžími a jáhny, kteří v našich  farnostech působí a působili. Ne jinak je tomu na Chodově. Tak se můžete mrknout, třeba tam bude někdo, koho znáte.

Praha Hostivař - Chodov filiálka 1938-30.11.1947
1.12.1936 > farář Josef Fencl > 30.11.1960 
                    1.10.1946 > kaplan – Alois Sedláček > 30.11.1960 
Praha-Spořilov - Chodov filiálka od 1. 12. 1947,  do 20.3.1989
1.12.1947 > administrátor. – JCDr. Cyril Josef Kadlec, OFM > 30.9.1948 
                   1948 > kooperátor – Bartoloměj Karel Kolek, OFM > po 1948 
1.10.1948 > farář – JCDr. Cyril Josef Kadlec, OFM > 6.7.1974 
                  1949   > kaplan – Norbert Stanislav Šamárek, OFM > 1949/50 
          1.7.  1951   > výpomocný duchovní – Miroslav Vágner > 1951/53 
          1.11.1955   > kaplan – Miroslav Vágner > 14.10.1958 
        15.10.1958   > kaplan – Bohuslav Hlaváč > 31.1.1960 
            1.2.1960   > kaplan – Jiří Pištěk > 14.7.1961 
          15.7.1961   > kaplan – Vladimír Filipovič > 30.4.1969 
        21.10.1968   > výpomocný duchovní – Innocenc František Kubíček, OFM > 31.3.1972 
          24.1.1969   > výpomocný duchovní – Mikuláš Antonín Šus, OFM > 24.7.1971 
            1.6.1969   > kaplan – Řehoř Vojtěch Mareček, OFM > 14.1.1976 
1.10. 1974 > administrátor – Mons. ThDr. Josef Hermach > 31.8.1975 
1.9. 1975   > farář – Mons. ThDr. Josef Hermach > 14.1.1976 
           1.11.1975   > kaplan – Jindřich Šulc > 20.3.1989 
15.1. 1976 > administrátor – Řehoř Vojtěch Mareček, OFM > 14.3.1997 
            1.4. 1984   > kaplan-rektor – Jindřich Šulc > 20.3.1989 
21.3.1989 zřízena farnost. Chodov
21.3. 1989 > farář – Jindřich Šulc > 31.8.1992 
            1.9. 1992   > administrátor – ThLic. Michael Slavík > 30.6.1995 
1.7. 1995 > farář – Petr Bubeníček > 31.10.1999 
            1.7. 1995   > jáhenská služba – Roland Solloch > 14.10.1995 
        15.10. 1995   > farní vikář – Roland Solloch > 30.6.1996 
          15.9. 1996   > jáhenská služba – Jakub Hučín > 30.6.1997 
            1.7. 1997   > jáhenská služba – Ing. Robert Hanačík > 30.6.1998 
        15.11. 1997   > jáhenská služba – Mgr. Pavel Urban >
            1.7. 1998   > farní vikář – RNDr. Ladislav Souček > 28.2.1999 
            1.7. 1999   > farní vikář – RNDr. Vladimír Kalík > 30.6.2001 
            1.7. 1999   > farní vikář – Mgr. Michal Procházka > 30.6.2001 
1.11. 1999 > administrátor – Václav Chroust > 30.11.2000 
1.12. 2000  > farář – Václav Chroust > 30.6.2005 
             1.7. 2001  > farní vikář – Pavel Semela > 30.6.2003 
             1.7. 2003  > farní vikář – Mgr. Stanislav Glac > 30.6.2004 
              1.7.2004  > farní vikář exc. – RNDr. Vladimír Kalík > 31.8.2005 
1.7. 2005   > administrátor – Mgr. Karel Kočí > 30.6.2008 
             1.7. 2005  > výpomocný duchovní Petr Svoboda >30.6. 2006
              1.7.2005  > výpomocný duchovní – JCLic. Mgr. Ondřej Pávek > 30.6.2008 
              1.9.2005  > výpomocný duchovní – Mgr. Miloš František Převrátil> 31.8.2006 
               1.7.2006 > farní vikář – Benedikt Hudema > 30.6.2007 
               1.5.2007 > farní vikář – ThLic. Antoni Kośmidek > 30.6.2010 
1.7. 2008  > farář – ThLic. Michał Antoni Bator > 30.6.2011 
             15.7.2009 > výpomocný duchovní – Lee Chun Taek > po 31.1.2011
               1.7.2010 > farní vikář Stefan Wojdyla >30.6.2011
1.7. 2011  >administrator ThLic. Mariusz Kuzniar Th.D. >31.8.2011
1.9. 2011  >farář ThLic. Mariusz Kuzniar Th.D. >31.8.2013
               1.7. 2011 > farní vikář RNDr. Ladislav Souček >30.6. 2016
1.9. 2013  >administrator Mgr. ThLic Michael Špilar >30.6.2016
                1.1.2016 > farní vikář ThLic. Ján Halama SVD >30.6.2016
1.7. 2016  >farář Mgr. ThLic. Michael Špilar >
              1.11. 2016 > Trvalý jáhen Mgr. Ladislav Staněk >
                 1.7.2016 > farní vikář – Michal Privara  > 30.6.2019
                 1.7.2019 > farní vikář – František Čech  >
Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Podpořte naši činnost.

Děkujeme-za dar
děkujeme vám za váš dar KB-VS-1111
Podrobnější informace o financování farnosti naleznete v článku a výročních zprávách.
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
František-zima
František-zima
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další