Vyznání

Vyznání
10. 5. 2020, 00:55 | Doporučit

Když jsem dočetl Aamovu povídku vyznání, zamrazilo mne. Že prošvihnutí času může mít tak fatální následky jsem věděl, ale tohle bylo něčím jiné. Zkuste to.

Bylo čtrnáctého února, den zamilovaných. 20161117_095451Trochu se oteplilo, ulice byly plné lidí. Gustav šel do květinářství na rohu ulice a poprosil o kytici rudých růží. Prodavačka se pousmála a z velké skleněné vázy vyndala deset posledních kousků. Pečlivě je zabalila do papíru a podala mu je. Gustav poděkoval, zaplatil a z malého krámku vyšel. Venku si ke kytici přičichl, růže krásně voněly. S růžemi v ruce si šel koupit jízdenku, zaplatil vším, co mu zbylo. Chvíli na zastávce čekal, pak tramvaj konečně přijela. Nastoupil a ihned ho zavalilo dusné vedro. Tramvaj byla přecpaná, každý druhý držel v ruce nějakou kytku, tak velkou kytici jako Gustav tu ale neměl nikdo.

0637-Michael-putování-2013"To musí být ale velká láska" zašeptala postarší paní své kamarádce, když se na hocha podí vala. Tramvaj poněkud prudce zastavila. Gustav vystoupil a zhluboka se nadechl, byl rád, že je zase na čerstvém vzduchu. Přešel na chodník. Když se dostal na roh ulice, zastavil se. "Ted' doprava, až na křižovatku, pak zahnout doleva, a pak už jen pořád rovně a jsem tam." Netrvalo dlouho a byl u cíle. Chvilku váhal, pak vrata otevřel a kousek popošel. Stál před dívkou, kterou miloval.
"Ahoj," začal trochu nesměle "dneska je Valentýn a já jsem ti chtěl říct, že tě mám rád, moc rád. Slyšel jsem od Gábiny, že pro mě taky máš jisté sympatie. Měl jsem ti to asi říct před týdnem, před tím, než se ti stala ta nehoda, ale byl jsem moc stydlivý, bál jsem se, že mě odmítneš. No a včera jsem se rozhodl, že ti to dneska řeknu. Říkám ti to teda teď," Gustavovi se hlas zadrhl, přes tvář se mu kutálela slza.
"Miluju tě" vyrazil ze sebe polohlasně. Pak položil růže na hrob a odešel.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Adventní koncerty 2021

Advntní kocerty_WEB_2

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
František-zima
František-zima
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Velikonoce
Velikonoce
Popeleční středa
Popeleční středa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další