Tys obrátil můj nářek v tanec (Žalm 30:12)

Tys obrátil můj nářek v tanec (Žalm 30:12)
2. 5. 2020, 23:59 | Doporučit

“Je to asi půl roku, co jsem šla načerpat trochu duchovní podpory a radosti ke Svatému Havlovi, na Havelnici. Aniž bych tušila co bude za téma, vkročila jsem do kostela, zasedla do lavice a zhluboka dýchala. Prožila jsem krásný večer, na jehož konci přišla i výzva: “Kdo má před sebou nějaké nové kroky, nějaké změny, může přijít a my se budeme modlit.”

S lehkou nervozitou jsem šla a posadila se blízko ikony Kristovy tváře, která stála před oltářem. Zavřela jsem si oči a jak se modlitebníci modlili, uslyšela jsem tiché, ale zcela zřetelné: “Budeš mi tančit?” Otevřela jsem oči a věděla jsem, že to byl On. “Ano. Ráda.”, zněla má odpověď. 

 Modlitba a chvála tancem pro mě nebyl v tu dobu neznámý pojem. Už několik let jsem tančila Bohu s obručí a měla za sebou i několik misijních cest, na kterých právě obruče a chvála tancem byly ústředním způsobem modlitby. Jistě to nemusí být každého styl, ale já se v něm našla. Jako David, který tančil před Hospodinem ze všech sil a bylo mu v tu chvíli jedno, co si o něm druzí pomyslí. 

 Ač jsem ten večer na Havelnici na boží pozvání k tanci řekla: “Ano”, netušila jsem, co tím přesně myslí. Říkala jsem si, že možná uspořádám nový kurz tance s obručí, že snad vezmu obruč na chvály ke Sv. Františkovi nebo možná vyrazíme na další misijní cestu. A jak to v životě bývá, plány jsou jedna věc a realita druhá. Obruč jsem skutečně na chvály k Sv. Františkovi vzala. Šla jsem tehdy úplně dozadu, abych nikoho nerušila a s radostí si užívala chvíle tance před svatostánkem. Po chvalách jsme si začly povídat s Janou, která navrhla, jestli bychom neuspořádaly nějaký kurz tance s obručí. “No, to by asi šlo..”, řekly jsme si. A pak se začaly věci vyvíjet po svém. Přišla koronovirová krize a veškeré plány jsme musely rázem přehodnotit. Naštěstí ale nekončí všechno. děti-za-ruce-1Modlitba i čas s Bohem a bližními přetrvává i v době pandemie. Díky moderní technologii jsme plány adaptovaly poměrně rychle. Janča navrhla, jestli bychom neudělaly online modlitební spolčo, kde bychom chválily Boha tancem. “NO JASNĚ!”, zněla odpověď. Pozvání přijala i Renča a pár dní na to jsme ze třech domácností tančily a děkovaly Bohu společně. 

 Od té doby naše online setkávání trvá. Propojíme se vždy v neděli večer, chvilku povídáme, modlíme se a pak jdeme tančit. Každý týden se střídáme ve výběru hudby a nakonec vždy zazní ještě jedna bonusovka. Užíváme si tak darovaný čas - spolu a s Bohem. 

 Je krásné vědět, že Bůh, tanec a modlitba nás propojuje a spojuje. Před pandemií jsme se ve farnosti potkávaly, ale nebyl čas na bližší sblížení. Teď spolu tančíme jednou za týden večer, řádová sestra, maminka s dcerou Lucinkou, svobodná žena. Všechny se svými radostmi i starostmi, všechny společně, k chvále a radosti našeho milovaného Boha.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

František-zima
František-zima
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Velikonoce
Velikonoce
Popeleční středa
Popeleční středa
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další