Taková normální rodinka a Jošijáš

Taková normální rodinka a Jošijáš
11. 5. 2020, 00:47 | Doporučit

Jsme taková normální křesťanská rodinka. Máme pět dětí. Tedy vlastně tady na zemi máme čtyři a jedno v nebi. Před více než šesti lety jsme si říkali, že bychom mohli mít ještě jedno děťátko. Více méně hned jsem otěhotněla a s radostí tuto novinku hned řekla manželovi.

Dětem jsme zatím nic neříkali. Bylo před vánoci, kdy jsem absolvovala druhý ultrazvuk asi v 8 týdnu. Dle doktora bylo vše v pořádku a po svátcích jsem měla přijít na další kontrolu a pro průkazku těhotné. Na tři krále jsem vyrazila s chvěním na kontrolu. Byla jsem v naprostém oněmění, když mě lékař řekl a poté ukázal, že miminko nežije, že mu nebije srdíčko. Nemohla a nechtěla jsem tomu uvěřit. Vždyť to bylo tak úžasné. Dvě děti máme narozené v zimě a tady to mělo být do party s tím třetím v létě. Šla jsem ještě ten den do nemocnice, kde bohužel potvrdili už to co jsem viděla a věděla. shutterstock_109410320Vrátila jsem se domů a bolel mě celý člověk. Když jsem viděla svoje zdravé a švitořící děti, tak jsem jen plakala a plakala. Ještě ten den jsem začala krvácet a s bolestí břicha jsem skončila v nemocnici, kde lékaři udělali co bylo třeba. Strašně mě trápila představa, že tohle svoje dítě nikdy nepochovám, nepomuchlám, že ho uvidím až někdy na věčnosti u Pána.

Neměla jsem sílu to říci dětem.

Na konci ledna jsem měla domluvenou „dámskou jízdu“ s kamarádkami na prodloužený víkend. Krom zimních radovánek byl čas na povídání, modlitbu a sdílení. Jedna s kamarádek působící jako misionářka se mě zeptala: „A dala jsi tomu maličkému jméno? Člověk získává svojí důstojnost a svojí identitu, když dostane jméno“. To mě zarazilo. Přemýšlela jsem o tom. Jak ale mám pojmenovat někoho, když vlastně nevím, jestli to byl kluk nebo holka. Když jsem to řekla, tak se mě dostalo odpovědi: „Neboj, Bůh Ti to dá poznat.“

V noci se mě zdál sen, ve kterém jsem oznamovala světu a lidem, že se nám narodil syn. Když se mě v tom snu někdo zeptal: „A jak se ten malý jmenuje?“ odpověděla jsem bez váhání, že „Jošijáš“.

Ráno jsem se vzbudila a říkala si, že si to musím někam napsat, že to nesmím zapomenout. Během dne jsme měly s holkama nějakou teologickou debatu. A já říkám, „to je přece jasné, to se píše v některé knize Mojžíšově“. S těmito slovy jsem vzala do rukou písmo a otevřela jsem ho a zůstala jsem hledět se slzami v očích. Stálo tam „v těch dnech vlády krále Jošijáše…“ Místo odpovědi jsem hltala, co tam vlastně o Jošijášovi je. Nemohla IMG_20180715_163712-01jsem si to nechat pro sebe. Řekla jsem: “holky dneska se mě zdálo …, a vím, že to je kluk a Jošijáš“. Byla to opravdu odpověď. Při dalším povídání jsme zjistily, že v našich rodinách je několik dětí, které nepřišli z různých důvodů na svět a že vlastně nemají jména. Kamarádka misionářka nelenila a zavolala svému příteli knězi, který se s námi krátce na to sešel a sloužil za nenarozené děti i s námi žijícími mši svatou. Na začátku této mše jsme dala každá na oltář kartičku se jmény pro ty, které jsme s sebou přinesli v srdci. Přede mší se nade mnou kněz modlil a prosil za to, abych své nenarozené dítě propustila, aby mě smutek a stesk po něm nesvazoval.

Moc se mi ulevilo. Teprve po této mši jsem byla schopná říci dětem doma, že nás mohlo být více, ale že teď mají brášku v nebi. Neobešlo se to bez jejich slz, ale ví to. A když jsme šli potom na podzim na hrob, tak mě překvapilo, že se modlili i za Jošijáše. Takže máme svého „anděla strážného“. A já se těším, že se s ním jednou potkám u nebeské brány a budu ho moci obejmout.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
František-zima
František-zima
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Popeleční středa
Popeleční středa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Velikonoce
Velikonoce
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další