Tak už jsme tady tři dny

Tak už jsme tady tři dny
27. 3. 2020, 00:03 | Doporučit

Tuto dobu řekněme koronovou ne korunovou, každý prožívá trochu jinak. Tak bych si dovolil se podělit o Hančin pohled na věc. Konec konců každý musí zaujmout stanovisko, protože se ho to týká. A pokud má někdo dojem, že se ho to netýká? Možná je součástí problému.

Tak jsme TADY, už třetí týden žijeme v malém srubu kus za Prahou.
Každé ráno je třeba zatopit, dříve než vstanou děti, udělat teplý čaj a udržet ho teplý až do snídaně. Je třeba se rychle obléknout a po snídani nastoupit do domácí školy.
TAKHLE jsem to vždycky chtěli a nikdy neměli odvahu k tomu TO udělat – odejít z Prahy, kde máme Lidl před panelákem a zastávku za panelákem a přesto tam často využíváme k dopravě naše auto..
Každé dopoledne TADY je vyplněné domácím vyučováním, pečením chleba, společným vařením oběda a také společným obědem.
Ani odpoledne se nenudíme, je třeba zrýt zahradu, pohrabat trávu, dojít se podívat k řece a také do lesa na dříví. Děti pracují stejně jako my dospělí, stačí jim tak málo a vymýšlí si soutěže, kdo nasbírá víc šišek, kdo unese těžší kládu a jsou TADY šťastní. V teplákách, bez mobilu, kina, nákupního centra, bez baletu a dalších kroužků, vymýšlejí si hry s nanošeným dřevem a vůbec se nenudí, jsou obyčejně šťastní.
My dospěláci vidíme červené tváře našich děti, vidíme jak večer po modlitbě padají unavené do postele a stejně jako oni prožíváme lidské štěstí takové, které je daleko od výkonu, od plných bankovních účtů, od super vyžehlených tváří a dmoucích se prsů budoucích padesátnic.
TADY si ještě víc, než kdy jindy uvědomujeme jak je dnešní svět krásných a úspěšných lidí umělý a stejně jako umělé nehty pořízené u našich vietnamských spoluobčanů naprosto k ničemu.
Jeden mrňavý organismus změnil běh světa, změnil život každého člověka, každé rodiny, pryč je fenomén cestování, jsme doma a můžeme přemýšlet o tom, co v životě chceme a také proč to chceme, o tom jaký byl Boží plán s lidskou společností.
Bůh stvořil člověka plného chyb a nedostatků, nikoliv liposukcemi a botoxem vylepšeného krasavce.
Bůh stvořil muže a ženu a chtěl, aby mužem a ženou zůstali.
Bůh zasadil člověka do přírody a svěřil mu ji se vším, co stvořil do péče, nikoliv člověka, který svou chamtivostí zničí vše živé.
Bůh taky chtěl, aby se člověk uměl radovat ze zpěvu ptáků, nikoliv povzbuzen antidepresivy hledal lepší a ještě lepší formu zábavy.
Nevím, kam se svět hrne, ale vím, že já nedokážu tuhle honbu za podivnými poklady světa zastavit, spoléhám jen Něj a na to, že nás v tom dlouho samotné nenechá.

Hanka

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Popeleční středa
Popeleční středa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Velikonoce
Velikonoce
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
František-zima
František-zima
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další