Služba lásky

Služba lásky
31. 5. 2020, 00:01 | Doporučit

Jan 19,38-42   Je to úchvatný obraz: Josef z Arimatie, tajný učedník a Nikodém, „ten, který poprvé navštívil Ježíše v noci“, snímají tělo Pána Ježíše z kříže. Dva muži, kteří chtějí Pánu prokázat poslední laskavost a posloužit mu.

Připravují to umučené a zubožené tělo na poslední odpočinek – mažou jej vzácnými mastmi a halí do bílého plátna. Když Pánu Ježíši konali tuto poslední službu lásky, nechápou ještě, čemu my už můžeme rozumět: Všechno, co my činíme pro Pána Ježíše, je dávno překonané, zastíněné, převýšené nesmírnou láskou, kterou prokázal On nám.

            Mrtvé Ježíšovo tělo chtěli ušetřit hanby – představa, že by měl být pohozen mezi zločinci, pro ně byla nesnesitelná. Pán Ježíš však přišel a zemřel, abychom my byli ušetřeni od hanby. Buďme k sobě upřímní – náš život je často velkou hanbou. Vidíme to velmi jasně, stojíme-li v Božím světle. Pán Ježíš nás vytáhl z naší hanby a povýšil nás na Boží děti.

            Zavinuli jej do bílého plátna. Pán Ježíš přišel a zemřel, aby nás, poskvrněné hříchem, oblékl do bílého plátna své spravedlnosti.

            Ti dva muži nabalzámovali Ježíšovo tělo drahocennými mastmi. Pán Ježíš však přišel a zemřel, aby nám daroval Svatého Ducha, který je v Božím slově často porovnáván s vonným růžovým olejem. Jak často jsou naše vztahy cítit nepříjemným zápachem hádek, sobectví a jiného zla! Duch Svatý však svojí přítomností „rozprašuje“ vůni, jaká se nedá koupit ani u nejslavnějšího výrobce parfémů. Je to Božská vůně a tu nám chce Pán Ježíš darovat.

            Je krásné, děláme-li něco pro Pána Ježíše, a dokazujeme tak svoji lásku k němu. Ale mnohem důležitější je, když dovolíme Jeho nesmírné lásce, aby milovala nás.

Srov.: Deník mladých, roč.7, č.34, s.29.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Velikonoce
Velikonoce
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Popeleční středa
Popeleční středa
František-zima
František-zima
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další