Šerif

Šerif
6. 5. 2020, 01:32 | Doporučit

Požádal jsem jednoho našeho "exbiřmovance" Adama, zda by se s námi nepodělil o svoji povídkovou tvorbu. Tak mi dvě kratičké povídky poslal. A já zůstal jen s otevřenými ústy sedět a těšil se z toho, jak může Bůh obdarovat takovým nadáním. Však si to přečtěte...

Maminka co nejtišeji otevřela dveře dětského pokoje. Byla tu již před půl hodinou, když ukládala svého syna. Nyní se ještě jednou vrátila, aby zkontrolovala, jestli už spí. Byl otočený zády ke dveřím a nehýbal se, z čehož kontrola usoudila, že už je v říši své bohaté fantazie. Sotva však klaply dveře, peřina se nejdříve trochu zavlnila, pak se najednou napřímila a zpod deky se vynořila černovlasá hlava malého kluka. Rukou zajel pod polštář, kde nahmátl tlustou, asi třísetstránkovou knížku. Dostal ji teprve nedávno k narozeninám. Vytáhl ji a sáhl po baterce, která ležela na nočním stolku vedle postele.IMG_2487 Přetáhl si deku přes hlavu, zapnul baterku a začal číst.

Děj knížky se odehrával na divokém západě, do kterého se hoch beznadějně zamiloval. Hltal stránku po stránce, rychle je otáčel, jako by se bál, že něco propásne. Představoval si, jak je  v malém městečku kdesi v pustině, je obutý do jezdeckých kožených bot s ostruhy a kolem pasu má široký pásek s revolverem. Jeho oči, které ještě před chvílí těkaly sem a tam, se najednou prudce zastavily. Hlavní hrdina tohoto románu, kterým byl šerif Johnson a který se stal jakýmsi idolem mladého čtenáře, byl postřelen banditou. Chlapec se odvážil číst dál, když mu najednou vyhrkly slzy. Vypadalo to, že je zranění smrtelné. Přečetl si dalších několik stránek a slzy si utřel, Johnson přežil. Do knížky dal papírovou záložku, zaklapl ji a odložil vedle sebe na stolek. Byl zmožen napínavým příběhem. Baterku vypnul. Pomyslel na šerifa, a povzdychl. Byl tak rád, že je ještě naživu.

Snímek 173Jeho myšlenky se z divokého západu přesunuly do současnosti. Znovu baterku zapnul a posvítil na starou židli v rohu pokoje, na které ležel kabátek s přišitou žlutou hvězdou. Tu hvězdu mu tam teprve včera přišila jeho matka, a on se už těšil, až ji bude moct zítra ukázat spolužákům. Bude z něho opravdový šerif, jako ten z románu.

Praha, 23. září 1941

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

KCMT 15 let

Mše sv. v KCMT
pouze v 10:00 h.

KCMT_POSVICENI_2022

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Velikonoce
Velikonoce
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
František-zima
František-zima
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další