Se mnou jsi Ty

Se mnou jsi Ty
21. 3. 2021, 14:00 | Doporučit

Když během úterních improvizovaných chval s přímluvou za svět zazněla píseň Hospodin je můj pastýř, přišlo mně to jako pozvání k tomu, podělitse  o svou nedávnou zkušenost právě s tímto žalmem 23.

Minulý týden mně na následky covidu velmi rychle a nečekaně zemřel dost blízký člověk. Byl to skutečně šok, ale kvůli zařizování spousty věcí a útěchy těch, kteří byli se mnou, jsem rychle začala odsouvat svůj vnitřní hněv na Hospodina, proč to dopustil, proč zrovna ona….Po několika dnech jsem zjistila, že jsem v takové „duchovní anestézii“, živý vztah s Hospodinem se vytratil, měla jsem pocit, že Bůh je daleko, vůbec v tom všem není.

V tomto neutěšeném stavu jsem začala k Pánu volat s těmi výčitkami, kde tedy je…., že ho neslyším ani nevidím. A pak ke mně během dvou dnů přišel dost nečekaně právě tento žalm 23 a to s veršem „i když půjdu roklí šeré smrti, nebudu se bát ničeho zlého, vždyť se mnou jsi ty“, nejdříve během jednoho školení, další den úplně odjinud a tentýž večer při jiném online setkání, pak naposledy právě při online chválách. To mě opravdu přemohlo a začala jsem v tom vnímat Boží odpověď.

Se mnou jsi ty. To bylo Boží slovo, se kterým jsem mohla začít vést dialog, vyplakat žal, ukázat smutek a postupně začít přijímat útěchu. Jako by to slovo prolomilo zeď nekomunikace mezi mnou a Bohem. Při následné zpovědi mně došlo, že je to fakt lest nepřítele: to on mě chce oddělit od Boží lásky a vědomí jeho přítomnosti, jde mu vlastně jen o to, abych zůstala sama a dál se utápěla v pocitu opuštěnosti od toho blízkého člověka a tím pádem také od Boha. Až tam jsem začala vnímat, jak je to absurdní, když pravé Boží jméno je Emmanuel – Bůh s námi.

když půjdu roklí šeré smrti, nebudu se bát ničeho zlého, vždyť se mnou jsi ty. On nám neslíbil, že nezemřeme, ale že ve smrti i v tom ostatním, co prožíváme, bude s námi. Ne jako někdo, kdo zdálky shovívavě shlíží na bolest a utrpení člověka, ale jako ten, kdo tím sám prošel.

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2022-23

Příprava na manželství 2022-23

2022-Zindulkovi-příprava

KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Velikonoce
Velikonoce
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
František-zima
František-zima
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Popeleční středa
Popeleční středa
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další