Pusťme Ho dovnitř!

Pusťme Ho dovnitř!
22. 4. 2019, 00:25 | Doporučit

Zj 3, 14-22

Však to dobře znáte. Stává se to znova a znova. Rodiče odjeli na chatu a vy jste sami doma. Usadíte se do pohodlného křesla, otevřete si velký pytel brambůrek, pepsi k tomu, a chystáte se právě číst nějakou knížku. Zcela jistě se hned začtete do napínavého románu o Francouzské revoluci, když v tom někdo zvoní.

Chcete to ignorovat, ale prostě to nejde. Otevřete a přede dveřmi stojí váš nejlepší kamarád a zve vás na pizzu, dokonce slibuje, že vám ji i zaplatí!

Vždy jsme zvědaví, kdo to vlastně za těmi dveřmi je, a ačkoli někdy otevřít nechceme, vždycky to uděláme. Často se obáváme, že tam bude člověk, se kterým nebudeme chtít mluvit, ale někdy jsme naopak velmi rádi, že přišel náš kamarád a chce nám říct nějakou dobrou zprávu.

Ve Zjevení se píše o tom, jak Ježíš klepe na dveře našeho života (Zj 3, 20). Tento verš je velmi často používán při vysvětlování evangelia, když lidem nabízíme možnost nového života otevřením jejich srdce pro Ježíše. Ale domníváme se, že to není prvotní význam. Tento verš nebyl napsán pro nespasené lidi, nýbrž pro církev. Její členové opustili život poslušnosti a radosti, proto Ježíš klepe na jejich srdce a volá je zpět k sobě. Ježíš klepe na dveře našeho srdce. On klepe, když my něco potřebujeme, a modlitba je vhodný způsob, jak Mu odpovědět na Jeho klepání. Myslíme si, že jsme to my sami, kdo vyvolá potřebu se modlit, ale opak je pravdou. Je to Bůh. Klepe na naše dveře tím, že nám ukazuje, jak Ho potřebujeme. Může to být potřeba pomoci v oblasti moudrosti, zdraví, trpělivosti, vytrvalosti, peněz nebo peněz anebo zase peněz (řekl bych, a výzkumy to potvrzují, že to je naše vůbec největší „potřeba“). Modlitba je naše odpověď – je to způsob, jak Mu otvíráme dveře do našeho života, aby nám ukázal svoji úžasnou lásku.

Až zas budeme slyšet Jeho klepání a budeme se utvrzovat, že máme právě teď moc práce, měli bychom pamatovat na to, že On chce vejít do našeho života, chce nás obohatit, posílit a také nám projevit svoji lásku. Modlitba je způsob, jak Ho můžeme pustit dovnitř.

Modlitba je jako správný klíč k našemu bytu. – Bez ní to prostě nejde.

David Egner  Překlad: Eva Sobotková, Lukáš Bajer, Deník mladých, roč. 10, č. 6, s. 7

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
František-zima
František-zima
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Velikonoce
Velikonoce
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další