Nedělní ohlášky 9.1. 2022

Nedělní ohlášky 9.1. 2022
8. 1. 2022, 15:00 | Doporučit

SVÁTEK KŘTU PÁNĚ

V únoru nás čekají volby do pastorační rady. Věnujte, prosíme, pozornost  informacím na webu, ve Fchodovinách, na nástěnkách a na letáčcích. Dnes naposledy může každý člověk starší 15 let navrhnout až tři kandidáty. Ti musí dosáhnout alespoň 18 let a být ochotní přijmout povinnosti vyplývající ze stanov pastorační rady. (najdete je na webu). Navrhovat můžete pouze jednou (tzn. pouze jednou vyplnit papírek s jedním až třemi jmény). Lístečky k navržení kandidátů najdete v zadní části kostela. Samotné volby do pastorační rady proběhnou 20. 2. 2022.

Papežem vyhlášená synoda, která nám má pomoci k tomu, abychom se setkali a spolu hovořili (a naslouchali) na nabídnutá témata, se rozběhla. Rádi bychom dali příležitosti i těm, kdo zatím žádnou skupinku nemají, ale rádi by se zapojili. Přijďte pozvání dnes od 15.00 do 17.30 na setkání v sále KCMT. Nabídneme vám moderované odpoledne nad synodními tématy.

Ve čtvrtek v 19 h. zveme na Zastavení u Matky Terezy s Tomášem Kotrlým, hrobníkem a renomovaným odborníkem na pohřebnictví, o tom, jak vrátit odcházení z tohoto světa důstojnost. 

23 ledna začne příprava na biřmování. Přihlásit se mohou všichni, kterým je alespoň 15 let a kteří sami chtějí. Pokud by měl zájem i někdo mladší, tak se ozvěte Michaelovi. Scházet se budeme v neděli v 18:00 na faře. Pokud máte problém s nedělním scházením ozvěte se přesto zkusíme něco vymyslet. Předpokládaný termín biřmování je jaro 2023. Účast na přípravě neznamená povinnost svátost biřmování přijmout. Můžete chodit i nezávazně.

Z důvodu epidemiologické situace se ruší farní ples, hudební kavárna i lednová tančírna.

Tříkrálová sbírka probíhá v naší arcidiecézi od 2. do 16. ledna. Dnes ještě můžete přispět koledníkům přímo do kasiček. Můžete využít i "online koledu". Informace najdete na webových stránkách i facebooku naší charity. Dále Jsou připravena potvrzení o finančním daru pro ty, kteří věnovali v loňském roce Charitě Praha-Chodov finanční dar. Evu Černou najdete před kostelem sv. Františka a v KCMT u sakristie.

V prostorách KCMT můžete zhlédnout výstavu o dobrovolnictví a salesiánských misiích ve světě.

Dnes máte opět možnost nákupu v knižním obchůdku. Kavárna bude otevřena ve standardních časech i během týdne. Otevírací dobu a aktuální nabídku najdete na instagramu a facebooku kavárny CafeTerezie.

Začíná první část mezidobí

Po 2. mši v KCMT: prosíme o naštosování židlí po 5 ks a výpomoc 6 mužů na snesení betlémských figur do suterénu a další 2 osoby o složení Betlému před oltářem do krabic. Vánoční stromeček zatím necháme, jen ho nebudeme rozsvěcovat.

Příští neděle je 2. v mezidobí
Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2022-23

Příprava na manželství 2022-23

2022-Zindulkovi-příprava

František-zima
František-zima
Popeleční středa
Popeleční středa
Velikonoce
Velikonoce
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další