Nedělní ohlášky 5. 2. 2017

4. 2. 2017, 14:00 | Doporučit

PÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ve čtvrtek v 19 h. vás zveme na divadelní představení "Labyrint světa a ráj srdce" v podání divadla Víti Marčíka. 

V sobotu se v KCMT koná Den nemocných. Od 9 hodin bude možnost zpovědi, v 10 hod. začne mše sv.  s udělováním svátosti nemocných, následovat bude kulturní program a malé občerstvení. Tento den nebude ranní mše u sv. Františka

Příští nedělní dopoledne vás v KCMT zveme na Coffee Day/Den kávy. V kavárně vám nabídneme 3 druhy italské kávy, které můžete ohodnotit a ten druh, který získá nejvíce hlasů, se objeví ve stálé nabídce kavárny. Budete moci ochutnat také italské dezerty a obložené bagetky.  

Příští neděli v 15.30 vás zveme na taneční odpoledne s kapelou The Five Band.

Sdružení křesťanských seniorů pořádá v pondělí 13. února v 16 h. přednášku PhDr. Michala Pehra o poválečných diplomatických vztazích se Svatým stolcem.

Ve čtvrtek 16. února nábízíme manželským párům netradiční Valentýnský večer s večeří, vínem a programem. Tímto se připojujeme k národnímu týdnu manželství, kterým se snažíme v týdnu okolo svátku sv. Valentýna dát světu najevo, že manželství má v dnešním světě své místo. A také to, že je třeba se o něj starat.  Vstupenky v ceně 300 Kč pro pár si můžete zakoupit v kanceláři. 

V sobotu 25. 2. se již po čtvrté koná JIHOMĚSTSKÝ MASOPUST. Ve spolupráci s KC Zahrada  připravujeme bohatý program. Potřebujeme však pomoc dobrovolníků, bez kterých se neobejdeme. Jedná se o přípravu akce a zajištění jejího průběhu (příprava sálu, příprava a pomoc se soutěžemi, příjem příchozích a následný úklid). Zájemci o pomoc se prosím co nejdříve hlaste u Vlasty Hamalové.  

Příprava na manželství v délce 8 týdnů v KCMT posunula začátek na 13.2., vždy v pondělí  v 19-21 hod, kontakt najdete na nástěnkách. 

Prosíme dárce, aby si v obchůdku vyzvedli potvrzení pro daňový odpočet. Několik dárců také neuvedlo při bankovním převodu adresu, pokud obálku se svým jménem nenajdete, napište nám prosím svoje jméno a adresu.

Ohlášky pouze pro KCMT - moc prosíme, jestli by se mezi vámi nenašel někdo, kdo by se ujal úklidu liturgického prostoru v KCMT. Osoba, která kapli chodila uklízet, onemocněla. Jedná se o setření podlahy a ploch zhruba 1x za týden. Lépe by bylo, kdyby vás bylo více a mohli jste se o práci podělit. Zájemce prosíme, aby se hlásili u pana správce Šebka. 

Po 2. mši sv. v KCMT: Prosíme o pomoc s naštosováním židlí po 5 ks tak, aby do sebe hladce zapadly a nezkřížily se. Děkujeme.

-------------------------------------------------------------------------

 

Volby do pastorační rady farnosti sv. Františka, Praha-Chodov. Naší pastorační radě končí mandát, proto je třeba zvolit novou.

Kandidátem se může stát katolík starší 18 let, který je ochoten přijmout povinnosti plynoucí z funkce člena pastorační rady. Voličem je každý člen farnosti starší 15 let. Jeho bydliště není podstatné, rozhodující je to, zda vnímá svou sounáležitosti k farnosti.

Voliči mohou navrhovat jména kandidátů v neděli 19. února 2017 po každé nedělní bohoslužbě. Pomocníci jim při odchodu rozdají lístky a tužky. Každý volič může zapsat na hlasovací lístek nejvýše tři jména a znáte-li je, uveďte na ně i telefon. Následně bude zpracována kandidátní listina a vlastní volby proběhnou 5.3.

Kdo nebude 19. února přítomen, může svůj návrh vhodit do volební urny již tuto neděli nebo 12. února.

Důležitá poznámka: Nenavrhujte osoby, které jsou členy pastorační rady z titulu své funkce. Jedná se o tato jména: Michael Špilar, Michal Prívara, jáhnové Pavel Urban a Ladislav Staněk, ředitelka KCMT Karina Juráková, pastorační asistenti Vlasta Hamalová a Václav Šebek a ředitelka Charity Eva Černá.

Farář a volební komise vyhodnotí návrhy, osloví nejčastěji navržené osoby, zda kandidaturu přijímají a sestaví kandidátní listinu. Seznam kandidátů bude vyvěšen na nástěnkách a na webových stránkách farnosti.

Termín voleb byl stanoven na 5. března 2017. V tento den budou voliči při všech nedělních bohoslužbách vybírat 6 nových členů rady z kandidátní listiny.

Příští neděle je šestá v mezidobí

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Adventní koncerty 2021

Advntní kocerty_WEB_2

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Velikonoce
Velikonoce
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
František-zima
František-zima
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT z dronu
KCMT z dronu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další