- Ve středu se z důvodu dovolené P. Slava nekoná v KCMT adorace ani zpovídání po mši.
- V neděli 17. 5. se v 15 h. koná poutní setkání u kaple sv. Jana Nepomuckého na Hájích.
- Ve čtvrtek 21. 5. bude Zastavení u Matky Terezy s P. Ondřejem Salvetem na téma: Druhý vatikánský koncil.
- V sobotu 23. 5. v 19 h. zveme na Svatodušní vigilii v kostele sv. Františka.
- V neděli 24. 5. oslavíme Posvícení – v 10 h. bude mše sv., pak agapé a divadlo pro děti. Kdo by chtěl přispět do programu nějakou aktivitou (tvoření, pinec, kalčo, stolní hry), tak se ozvěte do konce dubna Vlastě Hamalové.
- V pátek 29. 5. bude Noc kostelů. Prosíme o pomoc s propagací – u východu z kostela najdete plakátky s programem, které můžete roznést dál. Uvítáme také další dobrovolníky na pomoc s organizací, na webu a plakátku najdete kontakt, kam se přihlásit.
- V rámci jubilejního roku sv. Františka nabízíme možnost společné pouti autobusem do Assisi, Sieny a dalších míst v termínu 27.–31. 10. Duchovně doprovází P. Michael. Více informací na webu a plakátu, který si můžete odnést i domů. Přihlášení do konce května přímo v CK Pastor, která pro nás pouť organizuje.
- Na podzim začne nový běh semináře Život v Duchu podle Sieverse. Je určen všem, kteří touží po novém impulsu v duchovním životě, pomáhá také k probuzení živé víry, znovuobjevení či přijetí charismat – darů Ducha ke službě. Základem obnovy je denní rozjímání Písma (zhruba 15 až 20 minut) a 12 setkání. Obsahem setkání je katecheze a svědectví, společná modlitba, rozhovor a sdílení nad texty Písma ve skupinkách. Čeká nás i bohoslužba pokání a smíření, modlitba za vnitřní uzdravení a modlitba o dary. V každé skupince bude moderátor. Setkávat se budeme od 17. září do 17. prosince každý čtvrtek od 19.00 v kostele sv. Františka. Přihlašování na adrese: sievers@kcmt.cz.
- Připravujeme prodloužení roku sv. Františka formou kalendáře z vašich fotek. Více v článku na https://www.kcmt.cz/fchodoviny-1/kalendar-chvalozpev-stvoreni-od-sv-frantiska-z-assisi/
- 12. 5. začíná kurz cvičení s Jirkou Kubešem zaměřený na vědomý pohyb a posílení těla v kontextu křesťanské spirituality. Některé lekce jsou určeny přímo seniorům. Přihlašování na stránce www.jkpohyb.cz
- Je možné se přihlásit na konferenci Charis v Brně 8.–12. 7. Jedná se o bývalou Charismatickou konferenci. Charakter stejný, jen jméno je nové. Více ZDE. https://konferencecharis.cz/
- V centru Prahy (u Panny Marie Sněžné a u sv. Bartoloměje) probíhá (téměř) nepřetržitá adorace Nejsvětější svátosti. Kromě pozvánky spočinout před Ježíšem se hledají i ochotní dobrovolníci, kteří by v předem domluvený čas zajistili svou přítomnost u Ježíše. Pokud vás tato nabídka oslovila, více na www.adorace.cz.
- Zveme vás do knižního obchůdku a k posezení do kavárny. Kavárna bude během května a června otevřená v úterý a středu 15.30–20.00, v neděli po bohoslužbách a v době programů.
- Zveme dnes do farní knihovny. Knihovna bude v pátek 8. 5. zavřená.
- U východu z kostela si můžete koupit květnové Fchodoviny.
Po 2. mši v KCMT prosíme o otočení zadní poloviny žídlí (u pódia) směrek k pódiu. Přední polovinu prosím naštosujte po 5 ks.

















