Nedělní ohlášky 28.11. 2021

Nedělní ohlášky 28.11. 2021
27. 11. 2021, 14:00 | Doporučit

PRVNÍ NEDĚLE ADVENTNÍ

Kvůli novým opatřením je nutné oddělit prostor pro kavárnu a obchůdek od bohoslužebného provozu. I nadále jste do nich samozřejmě zváni, můžete využít jejich nabídky a vybavit se dárky pro své blízké. Dnes v obchůdku nabízíme např. novou knihu Vojtěch Kodeta – Bůh své bitvy neprohrává. V kavárně prosíme o vzájemnou ohleduplnost a dodržování aktuálních opatření. Konzumovat občerstvení přímo v kavárně mohou pouze očkovaní nebo lidé po prodělaném covidu. Ostatní si mohou nakoupit zboží pouze s sebou.

Pro vstup na bohoslužby využívejte vchod A (od věže) a z terasy. Vchod B je určený pouze pro zákazníky kavárny a obchůdku. To samé platí i pro toalety, během bohoslužeb využívejte toaletu ve spojovací chodbě.

Jak se covidová situace opět zhoršuje, tak se vám může stát, že se ocitnete bez možnosti se osobně účastnit mše svaté v neděli. Těší nás, že využíváte možnost se s farností spojit skrze přenosy na YouTube, nicméně pokud to alespoň trochu jde, nezapomínejte i na společnou osobní modlitbu. Kde jsou dva, nebo tři v jeho jménu, tam je přítomen sám Ježíš. Inspiraci pro společnou modlitbu můžete nalézt buď na farním webu, nebo na spoustě dalších míst na internetu. V Adventu se takto můžete společně scházet např. u rozsvíceného adventního věnce.

Dnes v 16 h. vás zveme na 1. adventní koncert. Vystoupí Ráchel Skleničková, Tomáš Pavlán (klavír, zpěv) a Petr Mach (flétna, zpěv). Můžete se těšit na "hudební oblouk" od klasiky přes Ježka, Semafor, muzikál až po lidovky.

Během adventu a vánočních prázdnin budou přerušena úterní setkávání u sv. Františka Spolu s Biblí v ruce. V setkávání chceme navázat ještě ve vánoční době, konkrétně hned v úterý po Novém roce, vzájemným sdílením nad prorockými texty, které nás osloví během prosince.

Adventní duchovní obnova s názvem Obrazy církve – inspirace pro synodu bude probíhat každé úterý po mši u sv. Františka. Součástí prvního setkání  30.11. budou i chvály během nichž zazní první téma "AMPELOS".

V letošním adventu chceme lidem nabídnout možnost spočinout v tichu našeho kostela. Kaple KCMT bude přístupná každou adventní středu od 9:00 do mše svaté (18:00). Pokud byste někdo chtěl pomoci s hlídáním kaple, tak se ozvěte P. Františkovi.

Každý adventní čtvrtek a pátek budou v 6.45 rorátní mše svaté. Vzhledem k situaci nebudou po mši společné snídaně. U svatého Františka se na roráty můžete těšit každou adventní sobotu v 8:00.

Příští sobotu proběhne dobroden. V současné situaci potřebujeme cca 10 lidí, kteří by byli ochotní pomoci s umytím oken v KCMT. Sejdeme se v 9:30. Práce je zhruba na hodinku. U sv. Františka se pracovat nebude.

Příští neděli v 16 h. se v kostele sv. Františka koná 2. adventní koncert, účinkuje soubor Gemini Musicales. Zazní adventní hudba pozdního středověku za doprovodu dobových nástrojů.

Také příští neděli 5.12. v 17 h. zveme děti na Mikulášskou do KCMT. Letos bude Mikuláš rozdávat hodným dětem dárky venku na terase. Sledujte prosím web pro aktuální informace.

10. – 12. prosince srdečně zveme na adventní víkendový výlet pro mládež (14–19 let) .  Společně bychom jeli do Kroměříže. Více informací a přihlášení najdete na farním webu.

neděli 12. 12. proběhne v KCMT benefiční prodej výrobků sester Karmelitek z Karmelu sv. Josefa. Vzhledem k tomu, že nabídka je velmi široká (svíčky, keramika, šátky, škapulíře), nabízíme vám příležitost vybrat si konkrétní výrobky v e-shopu sester Karmelitek s možností jejich doručení do KCMT. Objednávky je třeba zadat do 3.12., aby bylo možné vše připravit na závoz do KCMT. Objednané výrobky budou vydávány u stánku ve foyer KCMT 12.12. 9:00 – 12:30. Věnujte prosím pozornost postupu objednání, který naleznete na webu, nebo na nástěnce ve foyer. Usnadníte tím organizaci závozu a prodeje. Děkujeme.

Po mši sv. v 11:00 otočit zadní polovinu židlí k pódiu, zbytek seštosovat.

 

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu
KCMT z dronu
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Popeleční středa
Popeleční středa
František-zima
František-zima
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Velikonoce
Velikonoce
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další