Nedělní ohlášky 26. 11. 2017

Nedělní ohlášky 26. 11. 2017
25. 11. 2017, 15:00 | Doporučit

SLAVNOST JEŽÍŠE KRISTA KRÁLE

Děkujeme všem účastníkům včerejšího dobrodne za jejich pomoc a ochotu darovat svůj čas, abychom v našich kostelech měli čisto a cítili se v nich dobře. 

Dnes v 16 h. zahájíme tradiční sérii nedělních adventních koncertů. Na dnešním, ještě předadventním, zazní skladby klasických autorů (Mozarta, Dvořáka, Handela atd.) v provedení Ivy Ryzové, Petra Sejpala a manželů Zdvihalových. Koncert bude prokládaný myšlenkami maminky čtyř dětí o různých podobách lásky a smíření.

V úterý po mši budou již tradiční chvály u sv. Františka spojené se začátkem Adventní duchovní obnovy. První téma, Hranice v životě, je určeno nejen pro mladé. Samotná Adventní Duchovní obnova bude probíhat vždy v úterý u sv. Františka od 18.45. Tento rok budou jednotlivé úterky zaměřeny vždy na jednu skupinu (mládež, muži, ženy, senioři), ale vhodné jsou vždy pro všechny.

Příští sobotu od 9 do 18 h. vás zveme do KCMT na Jarmark pod střechou, který pořádá farnost ve spolupráci s MC Domeček. Můžete zde nakoupit originální rukodělné dárky pro své blízké, zúčastnit se keramické dílny nebo divadla pro děti s názvem Zvířátka a loupežníci. Více informací najdete na nástěnce. 

Příští neděli se koná křížová cesta na Petřín. Sraz je ve 14.30 před kostelem Panny Marie na Strahově. 

V neděli v 16 h. vás také zveme na další adventní koncert – Staročeské vánoce. Zazpívá nám Kateřina Kosová, slovem bude doprovázet Alfred Strejček.

Každou adventní neděli nabízíme benefiční prodej výrobků různých neziskových organizací – svým nákupem tak můžete podpořit dobré dílo. 

V úterý 5. 12. přijde v 17 h. do KCMT Mikuláš. Zveme všechny děti a zároveň prosíme o pomoc s koordinováním velkého množství lidí v průběhu akce a s balením dárkových balíčků, které proběhne zítra od 18 h. Podrobné informace najdete u Aničky Procházkové na adrese: apro@seznam.cz.

Důležitá informace pro studenty, protože především jim je věnováno příští Zastavení u Matky Terezy. Ve čtvrtek 7. 12. v 19 h. nabídne prof. Jan Amos Víšek přednášku na téma: Jak si vybrat školu, kam směřovat po maturitě? 

Kurz přípravy na manželství začíná v klubovně KCMT v pondělí 11. 12., více informací najdete na nástěnkách.

Obchůdek dnes nabízí vedle knižních novinek také předvánoční výprodej, některé knihy nabízíme s 25% slevou. 

"VÁNOCE DÁL" I tento rok se naše farnost zapojuje do projektu Vánoce dál, ve kterém můžete obdarovat děti ze sociálně slabých rodin na Jižním Městě. Máme zjištěná přání asi 40 dětí. Děti si přejí společenské hry, malá Lega, oblečení, výtvarné potřeby. Dárky se pohybují do 500 Kč. Je možné i malou částkou přispět a složit se tak ve více lidech na jeden dárek. Pokud byste se nějakého dárku chtěli ujmout, obstarat jej a přinést do sakristie KCMT, kontaktujte Hanku Belošovičovou (605 708 471).

Po 2. mši sv. v KCMT – prosíme o otočení židlí směrem k pódiu. Děkujeme. 

Příští neděle je 1. Adventní

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

KCMT 15 let

Mše sv. v KCMT
pouze v 10:00 h.

KCMT_POSVICENI_2022

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
Popeleční středa
Popeleční středa
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
František-zima
František-zima
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další