Nedělní ohlášky 21.2.2016

20. 2. 2016, 15:00 | Doporučit

2. NEDĚLE POSTNÍ

Milí farníci, půst je sice většinou vnímán pouze jako újma od jídla, ale on  má být, v širokém slova smyslu, spíše povzbuzením v dobrém. Máme tedy pro vás nabídku. Jedná se o jednoduchý postní skutek, který nám jako farnosti může prospět v překonání naší vnitřní anonymity. Kdo máte odvahu, napište svoje jméno a kontakt na kousek papíru a vhoďte ho do bedny před oltářem. Pak chvilku počkejte a vylosujte si odtamtud jiný. Vaším úkolem bude se během postní doby s dotyčnou rodinou či člověkem setkat při jakékoli příležitosti, na které se společně domluvíte. Můžete jít na procházku, pozvete druhou rodinu na oběd, nebo na čaj či buchtu. Když se stane, že si majitel garsonky vylosuje dvanáctičlennou rodinu, domluvte se, že se sejdete u těch, kdo mají větší prostor. A když si důchodce vytáhne dvanáctičlennou rodinu, tak se nebojte říci, že jen upečete buchtu a sejdete se na čaj. Pokud si vylosujete sami sebe, nevadí, asi si máte udělat hezký večer, nebo výlet. Když to nestihnete v postní době, také se nic neděje, pokračovat můžete i v době velikonoční. Toto losování se vyhlašuje na tuto a příští neděli. Kdo se bojí losovat, může někoho oslovit přímo.

Dnes v 16 h. se v KCMT koná Oratorium "Kázání na hoře". Jedná se o zhudebněné texty Matoušova evangelia, známé pod názvem Kázání na hoře. Autorem hudby je Marek Šlechta, vstupné bude dobrovolné.

V úterý v 18:45 se konají již tradiční chvály u sv. Františka.

Ve středu po mši sv. v 18:45 se v klubovně KCMT koná setkání přípravného týmu kurzů Alfa.

Ve čtvrtek pokračuje postní duchovní obnova, kterou vede P. Ján Halama. Tématem je: "Jak budovat pozitivní vztahy - Osvobození přítomnosti od vlivu minulosti". Začátek je vždy po mši sv. v 18:45 v KCMT. Prosíme přijďte včas.

Příští sobotu od 14 do 17 hodin se v KCMT koná ministrantský den, sraz bude ve 14 hodin u věže. Zveme také nové zájemce o ministrování ve věku od 6 do 15 let.

V neděli 6. března bude sbírka na podporu naší Farní charity, finanční dar bude možné vložit do kasiček po všech nedělních bohoslužbách. Výtěžek sbírky pomůže Farní charitě zajistit provoz před příchodem prvních dotací.

Připravujeme interaktivní program pro školy 3. a 4. třídy "Proč křesťané slaví Velikonoce". Pokud by někdo z rodičů chtěl tento program nabídnout konkrétnímu učiteli, tak je možné si v kanceláři vyzvednout plakátek.

V obchůdku si můžete zakoupit sůl do koupele nebo látkové pytlíčky s levandulí vypěstovanou na střeše KCMT. Výtěžek z těchto výrobků věnujeme na úpravu zeleně v okolí našich obou kostelů. Na jaře bychom rádi před KCMT pořídili několik laviček a stojan na kola. Děkujeme za vaše příspěvky.

Po druhé mši sv. v KCMT prosíme o otočení židlí. Děkujeme.

22.2. pondělí - Svátek Stolce svatého apoštola Petra

Příští neděle je třetí postní

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Velikonoce
Velikonoce
František-zima
František-zima
Popeleční středa
Popeleční středa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další