Nedělní ohlášky 21.11. 2021

Nedělní ohlášky 21.11. 2021
20. 11. 2021, 15:00 | Doporučit

SLAVNOST JEŽÍŠE KRISTA KRÁLE

Sestry a bratři, papež František vyhlásil na období 2021–2023 synodu, která má tři klíčová slova: Setkávání, naslouchání, rozlišováníMáme šanci se k ní jako lidé připojit a znovu zkusit obnovit vztah těla Kristova k jeho Hlavě Kristu. Více najdete na webu a na nástěnkách. Prosíme, využijte tuto šanci, jak říci biskupům k jednomu z deseti vybraných témat, co vidíte jako podstatné!

Předseda ČBK, arcibiskup Jan Graubner, vydal prohlášení, ve kterém povzbuzuje k tomu, abychom i nadále pamatovali na přikázání lásky k bližnímu a snažili se svým přístupem k opatřením a očkování chránit sebe i druhé. Plné znění prohlášení naleznete na webu cirkev.cz. K jeho výzvě se připojuje také náš arcibiskup, kardinál Dominik.

Odpoledne můžete přijít na křížovou cestu na Petříně. Sraz je ve 14:30 na náměstí u Strahovského kláštera.

Dnes od 15:00 do 17:00 bude v KCMT taneční odpoledne s kapelou Hvězdný prach.

Červená středa není jen červeně nasvícená věž či budova, ale i den modliteb za pronásledované křesťany na celém světě. Letos se bude konat 24. listopadu.

Zveme vás na Adventní Jarmark, který proběhne příští sobotu od 9.30 do 17.00 v KCMT. Přijďte nasát atmosféru blížících se Vánoc, udělejte radost sobě i blízkým nákupem ručně vyráběných výrobků. Vystoupí pěvecký soubor Candy, děti se v 16 h. mohou těšit na divadelní pohádku O pejskovi a kočičce. V 10 h. bude společná výroba adventních věnců, na kterou je potřeba se nejpozději do středy přihlásit. Více informací najdete na plakátku nebo na webu.

VÁNOCE DÁL I letos se naše farnost zapojuje do charitativního projektu Vánoce dál – projekt vánočních dárků pro děti z ekonomicky slabých rodin z vybraných základních škol na Jižním Městě. Pokud máte chuť se zapojit a některý z dárků zajistit, domluvte se s paní Lucií Valovou DNES U SAKRISTIE. Kontakt naleznete i na stránkách KCMT. Prosíme Vás, abyste dárky doručili nejpozději v neděli 12.12. do sakristie KCMT nebo sv. Františka.

Příští neděli v 16 h. bychom vás rádi pozvali na 1. adventní koncert. Soubor Musica pro Sancta Cecilia pro nemoc nevystoupí. Sháníme náhradu, sledujte proto prosím web a facebook. Koncert by se konal v KCMT.

V sobotu 4. 12. proběhne dobroden.

V letošním adventu chceme lidem nabídnout možnost spočinout v tichu našeho kostela. Kaple KCMT bude přístupná každou adventní středu od 9:00 do mše svaté (18:00). Pokud byste někdo chtěl pomoci s hlídáním kaple, ozvěte se P. Františkovi.

Každý adventní čtvrtek a pátek budou v 6.45 rorátní mše svaté. Vzhledem k situaci nebudou po mši společné snídaně.

Adventní duchovní obnova s názvem Obrazy církve – inspirace pro synodu bude probíhat každé úterý po mši u sv. Františka. První setkání bude 30.11. a jeho součástí budou i Chvály.  

Srdečně zveme na adventní víkendový výlet pro mládež (14–19 let). Společně bychom jeli do Kroměříže. Více informací a přihlášení najdete na farním webu.

I dnes můžete využít nabídky knižního obchůdku. Pokud mezi prodávanými tituly nenajdete ten, po kterém toužíte, můžete poprosit o jeho objednání a my se vám pokusíme knihu sehnat.

Po 2. mši v KCMT prosíme o seštosování židlí po 5 ks.

Příští neděle je 1. adventní
Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Manželské večery 2023

manželské večery

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2022-23

Příprava na manželství 2022-23

2022-Zindulkovi-příprava

KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
Popeleční středa
Popeleční středa
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Velikonoce
Velikonoce
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
František-zima
František-zima
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další