Nedělní ohlášky 2.1. 2022

Nedělní ohlášky 2.1. 2022
1. 1. 2022, 15:00 | Doporučit

DRUHÁ NEDĚLE PO NAROZENÍ PÁNĚ

Papežem vyhlášená synoda, která nám má pomoci k tomu, abychom se setkali a spolu hovořili (a naslouchali) na nabídnutá témata, se rozběhla. Rádi bychom dali příležitosti i těm, kdo zatím žádnou skupinku nemají, ale rádi by se zapojili. Přijďte příští neděli do sálu KCMT na setkání od 15.00 do 17.30. Nabídneme vám moderované odpoledne nad synodními tématy.

Dnes 2. 1. v 18.00 vás zveme do KCMT na Rybovu Českou mši vánoční, v koncertním provedení absolventů Arcibiskupského gymnázia v Praze pod vedením Ondřeje Dobisíka.

Od úterý 4. 1. bude pokračovat setkávání s Biblí v ruce od 19 hod. v sále fary u sv. Františka. Zahájíme ho vzájemným sdílením nad prorockými texty, které nás oslovily během prosince.

Ve čtvrtek 13. 1. zveme na Zastavení u Matky Terezy s Tomášem Kotrlým, hrobníkem a renomovaným odborníkem na pohřebnictví o tom, jak vrátit odcházení z tohoto světa důstojnost. 

Tříkrálová sbírka probíhá v naší arcidiecézi od 1. do 16. ledna 2022. Můžete přispět  koledníkům do kasiček po mši svaté. Vzhledem k trvající pandemii bude ale obvyklé koledování omezeno. Důraz bude položen na "online" koledu. V předsálí obou kostelů jsou připraveny letáky. Budeme vám velice vděčni, pokud si letáky vezmete a roznesete je do schránek svých sousedů a do okolí svého bydliště. Odkaz na online koledu je i na facebooku naší charity. Budeme rádi za každé sdílení. Děkujeme. 

U východu z kostela najdete nové Fchodoviny. Zveme vás k občerstvení v kavárně,  knižní obchůdek je dnes uzavřen. Kavárna bude tento týden otevřena pouze ve středu a v neděli.  

V lednu začne příprava na biřmování. Přihlásit se mohou všichni, kterým je alespoň 15 let a kteří sami chtějí. Pokud by měl zájem i někdo mladší, tak se ozvěte Michaelovi. Scházet se budeme v neděli v podvečer. Předpokládaný termín biřmování je jaro 2023. Účast na přípravě neznamená povinnost svátost biřmování přijmout. Můžete chodit i nezávazně.

V únoru nás čekají volby do pastorační rady. Věnujte, prosíme, pozornost  informacím na webu, ve Fchodovinách, na nástěnkách a na letáčcích. Do 9. 1. 2022 může každý člověk starší 15 let navrhnout až tři kandidáty. Ti musí dosáhnout alespoň 18 let a být ochotní přijmout povinnosti vyplývající ze stanov pastorační rady. (najdete je na webu). Navrhovat můžete pouze jednou (tzn. pouze jednou vyplnit papírek se třemi jmény). Lístečky k navržení kandidátů najdete v zadní části kostela. Samotné volby do pastorační rady proběhnou 20. 2. 2022.

V pondělí 10. 1. začínají nové kurzy tance pro dospělé v KCMT. Více informací najdete na webu taneční školy Astra

Kavárna vás dnes zve na novoroční nabídku: Medovník, makový koláč, jablečný koláč-vegan, bezlepkový-smetanový s lesním ovocem.

Po mši svaté v 11:00 v KCMT vás prosíme o otočení židlí směrem k podiu

Příští neděle je Svátek Křtu Páně

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Příprava na manželství 2022-23

Příprava na manželství 2022-23

2022-Zindulkovi-příprava

Velikonoce
Velikonoce
Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
František-zima
František-zima
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další