Nedělní ohlášky 16. 6. 2019

Nedělní ohlášky 16. 6. 2019
15. 6. 2019, 14:50 | Doporučit

SLAVNOST NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

  • Ve středu v 17 h. bude zpovědní čas pro děti a mše sv. na závěr katechetického roku. Po mši se děti mohou těšit na sladkou odměnu.  
  • Ve čtvrtek je Slavnot Božího těla. Oslavíme ji jak v KCMT na obvyklé ranní mši v 6.45, tak mimořádně v 18.00 u sv. Františka.
  • V sobotu 22. 6. vás zveme v 10 h. do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha na kněžské svěcení. Vysvěcen bude i František Čech, který je do naší farnosti od 1. července ustanoven farním vikářem. 
  • Příští neděli v 9.30 bude v KCMT sloužit P. Michal Prívara svou poslední nedělní mši v naší farnosti. Další neděli totiž odjíždí s mládeží do Itálie. Po této ranní mši, kterou má rád, bude možné se s ním rozloučit a poděkovat mu za vše, co jsme za ty tři roky jeho působení v naší farnosti mohli i díky němu společně prožít. Po mši také uspořádáme malé agapé, kam můžete přinést něco drobného k zakousnutí. Kdo přijde na mši v 11 h., ten se bude moci po mši k agapé připojit. 
  • Zveme vás k návštěvě knižního obchůdku. Již jen tuto a příští neděli si můžete koupit čtení na dovolenou a na prázdniny, obchůdek totiž zase otevřeme až v září. Nezapomeňte také navštívit naši kavárnu, kde můžete u kávy, dortíku nebo zmrzliny strávit společně pěkné chvíle. Kavárna bude naposledy otevřena příští neděli, pak bude zavřeno z personálních důvodů a v sprnu nebude kavárna v provozu stejně jako v minulých letech. 
  • Prosíme zapište se na čtení do tabulky u sakristie.
  • K dispozici jsou již přihlášky na náboženství v příštím školním roce. Najdete je u východu z kostela a na webu.
  • Na náboženství v naší farnosti mohou chodit již děti předškolního věku.Výuku mají formou hry. Pro přípravu dětí k přijetí svátostí vyžadujeme absolvování alespoň jednoho roku výuky v naší nebo jiné farnosti a znalost čtení a psaní. Když se děti mezi sebou znají a mají již určité vědomosti, tak se s nimi lépe pracuje a zároveň jsou obohaceny o společenství. Náboženství pro náctileté (druhý stupeň ZŠ) také není jen o vědomostech, ale i o společenství. Rádi bychom proto povzbudili k účasti i ty, kteří již mají výuku náboženství ve škole. Poznávat Boha můžeme i skrze vztahy. Když chcete, aby z dítěte byl sportovec, nebo tanečnice, tak mu umožníte pravidelně trénovat. Když chcete, aby dítě poznávalo Boha a církev, tak je třeba podle toho upravit rodinné priority. Rádi vám pomůžeme děti na cestě víry doprovázet. 
  • Po 2. mši v KCMT prosíme o naštosování židlí po 5 kusech. 

Příští neděle je 12. v mezidobí

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

-------------------------------

kostelik+kcmt

Hangáry Goretti

Hangáry-Goreti

Pomoc ukrajině - potraviny - hygienické potřeby

Letak_Ukrajina-page

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
František-zima
František-zima
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
Velikonoce
Velikonoce
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
Popeleční středa
Popeleční středa
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další