Nedělní ohlášky 12. 3. 2017

11. 3. 2017, 15:00 | Doporučit

2. NEDĚLE POSTNÍ

Děkujeme vám za to, že jste hlasovali ve volbách do naší pastorační rady. Zvoleno bylo těchto 6 osob: Václav Audy, Magdalena Brunová, Stanislav Dabrowski, Jana Friedová, Kateřina Friedová a Marie Šmrhová. Několik osob ještě dojmenuje P. Michael, zatím se jedná o Lucii Chlupovou, zdeňku Rejškovou a Pavla Tvrdého. Konečné informace o složení pastorační rady najdete na webu. 

V pondělí v 16 hod. pořádá Sdružení křesťanských seniorů přednášku jáhna majora Jiřího Laňky na téma: "Duchovní služba v rámci Policie ČR".

Ve středu nebude zpovídání od 16 h. Po mši sv. vás zveme na další setkání postní duchovní obnovy na téma: "Tváří v tvář životu", kterou vede P. Michal Prívara a P. Václav Ventura. 

Ve čtvrtek v 18 hod. se koná Zastavení u Matky Terezy. Zavítá k nám P. Tomáš Halík s přednáškou nazvanou: "Potřebuje současné křesťanství reformovat? – 4 roky pontifikátu papeže Františka".

V pondělí 20. 3. ve 14.30 vás zveme na divadelní představení věnované osobnosti Karolíny Světlé. 

V sobotu 25. března ráno se koná dobrovolnický den v obou našich kostelích. Odpoledne v 18 h. vás zveme na folkrockové zpracování pašijí.

Zveme všechny děti ve věku 8 - 15 let na farní tábor konaný v termínu 22.7.–5.8. Neváhejte se přihlásit na stránkách kskpraha.org/tabor. Hlavními vedoucími tábora jsou Jakub Jarolímek a Marek Stehlík. Cena činí 3100 Kč.

I letos nabízíme jihoměstským školám program s názvem: "Proč křesťané slaví Velikonoce?", který je určen žákům 3. a 4. tříd. Pokud byste ho chtěli nabídnout učitelům svých dětí, můžete si u Vlasty Hamalové vyžádat propagační materiály. 

Postní výzva – bedýnka před oltářem v KCMT. Milí farníci, zveme vás k jednoduchému postnímu skutku pro odvážné, který nám jako farnosti může nesmírně prospět v překonání naší anonymity. Kdo máte odvahu, napište své jméno a kontakt na kousek papíru a vhoďte ho do bedny před oltářem. Pak chvilku počkejte a vylosujte si odtamtud jiný. Vaším úkolem bude se během postní doby s dotyčným setkat při jakékoli příležitosti. Půjdete na procházku, pozvete druhou rodinu na oběd či na čaj a buchtu. Zakročme konkrétně proti strachu jeden z druhého.

Milí farníci, náš farní kostel potřebuje poměrně zásadní opravy. Jako první přijde na řadu výměna vnějších oken. Celá okna včetně předsíně a zpovědnice vyjde na 63000 Kč Proto si vás dovolujeme požádat o pomoc. Na co si sami nevybereme a nevyděláme to mít nebudeme. U dveří naleznete nástěnku s podrobnějšími informacemi. Prosíme, abyste se podobně jako se vaši předkové podíleli na vybudovaání a vybavení kostela, podíleli na jednotlivých tabulkách oken kostelní lodě. Jedno pole (je jich 108) přijde na 5 600Kč.

Příští neděle je 3. postní

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

-------------------------------

kostelik+kcmt

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

Adventní koncerty 2021

Advntní kocerty_WEB_2

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

Popeleční středa
Popeleční středa
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
František-zima
František-zima
Velikonoce
Velikonoce
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT z dronu
KCMT z dronu
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další