Místní společenství Hnutí fokoláre

Místní společenství Hnutí fokoláre
14. 5. 2017, 19:25 | Doporučit

Schází se každé druhé pondělí v měsíci v Komunitním centru Matky Terezy od 20 hodin. Hlavním tématem večera je vždy Slovo života, což je jedna vybraná věta z Písma s komentářem na každý měsíc, stejná pro Hnutí fokoláre po celém světě.
(Kontakt: Jana a Viktor Friedovi, tel. 272919276 nebo 731625949)

Je nás několik rodin a jednotlivců nejen z této farnosti, ale i z okolí. Scházíme se (až na předem ohlášené výjimky) každé druhé pondělí v měsíci v Komunitním centru Matky Terezy od 20 hodin.

Hlavním tématem večera je vždy Slovo života, což je jedna vybraná věta z Písma s komentářem na každý měsíc, stejná pro Hnutí fokoláre po celém světě. Na setkáních se zamýšlíme nad aktuálním Slovem života a sdělujeme si zkušenosti s tím, jak se nám dařilo žít to minulé konkrétně v různých situacích uplynulého měsíce.

Ve společenství se snažíme mezi sebou o vztahy vzájemné lásky, o to, nést radosti a starosti jedni druhých (prakticky i v modlitbě), aby se tak mohla uskutečňovat Ježíšova slova: "Kde jsou dva nebo tři shromážděni v mém jménu, tam jsem já uprostřed nich.” /Mt 18,20/. Učíme se jednotě mezi námi, abychom ji pak mohli přinášet do rodiny, do zaměstnání, do společnosti, všude tam, kde jsme.

Účastníme se podle svých možností a zájmu i dalších aktivit Hnutí fokoláre u nás, jako jsou různé programy v centru Hnutí fokoláre v Praze-Vinoři, např. setkání či semináře pro rodiny, letní prázdninové týdny “Mariapoli” s duchovním i rekreačním programem na různých místech Čech, cyklus odpoledních setkání “Zlatá Praha” každou třetí neděli v měsíci, což je iniciativa pro všechny, kteří se snaží o duchovní obnovu svou i svého města, o “pozlacování” Prahy láskou.

V rámci projektu Adopce na dálku máme v adopci jedno děvče v Brazílii v Sao Paolu.

Jsme společenství, které se schází na Jižním Městě už dlouho, ale rádi přivítáme mezi sebou i další nové zájemce.

Kontakt a další informace:

Jana a Viktor Friedovi, tel. 272919276 nebo 731625949

 

Dílo Mariino /Hnutí fokoláre/ je jedno z laických hnutí v katolické církvi, které vzniklo uprostřed nenávisti a násilí 2. světové války v Itálii. V současné době je rozšířeno ve 198 zemích světa mezi lidmi bez ohledu na jejich věk, národnost, náboženské přesvědčení či společenské postavení. Jeho zakladatelkou je Chiara Lubichová. Tehdy na začátku v roce 1943 Chiara spolu se skupinou děvčat se ptala, zda existuje nějaký ideál, pro který stojí za to žít, který nezničí žádná válka. Pochopily, že je to Bůh, který je láska a který každého nesmírně miluje. Četly evangelium, žily ho a jeho přísliby se naplňovaly. Poznání Boha Lásky je vedlo ke hledání toho, co On od nich chce, jaká je jeho vůle. A tou je především vzájemná láska: “Nové přikázání vám dávám, abyste se navzájem milovali jako já jsem miloval vás.” /Jan 13,34/. Když jednou v krytu při bombardování četly slova Ježíšovy závěti: “aby všichni byli jedno… aby svět uvěřil…” /Jan 17,21/ pochopily, že toto bude magna charta vznikajícího společenství.

Usilování o jednotu jako o co nejhlubší vzájemnou lásku člověka k člověku, snaha vidět v každém Krista a podle toho se také k němu chovat, to se stalo charakteristickým znakem celého hnutí. A na druhé straně přijímání bolesti, kříže, věcí těžkých z Boží ruky tak jako Ježíš, který z lásky k nám přijal kříž, opuštěnost, smrt, po které však následuje vzkříšení.

Spiritualita Hnutí fokoláre je komunitární, což znamená, že se snažíme jít k Bohu nejen jako jednotlivci, ale společně.

 

Více o Hnutí fokoláre u nás i ve světě na www.focolare.cz

Předchozí měsíc
Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Divadlo - Jonáš

DIVADLO Marík_Jonáš_web

-------------------------------

kostelik+kcmt

Příprava na manželství 2021-22

2021-příprava na manželství-Zindulkovi.2021

Jak se dá slavit neděle, když nemohu do kostela?

sv. František - liturgie
sv. František - liturgie
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - sál s výhledem na terasu
KCMT - liturgie
KCMT - liturgie
KCMT- foto hotel Kupa
KCMT- foto hotel Kupa
Frantisek-jaro
Frantisek-jaro
KCMT z dronu jaro
KCMT z dronu jaro
uvedení nového kaplana
uvedení nového kaplana
KCMT- venkovní pohled na terasu
KCMT- venkovní pohled na terasu
František-zima
František-zima
KCMT z dronu
KCMT z dronu
Velikonoce
Velikonoce
Popeleční středa
Popeleční středa
Komunitní centrum Matky Terezy
Facebook Předchozí Další